NBA Günlükleri

LeBron James, tekrar Dahntay Jones’un cezasını ödeyecek

Doğu Yarı Finali’nde Cleveland Cavaliers-Toronto Raptors serisinin ilk maçında son şampiyon Cavaliers, Raptors’u 116-105 yenerek seride 1-0 öne geçti.

Cavaliers’ın 36 yaşındaki veteran oyuncusu Dahntay Jones maç sonunda yaptığı smacın ardından Raptors çaylağı Jakob Poetl’a attığı ve bakış sonrasında sürdürdüğü trash talk nedeniyle iki teknik faul alarak oyundan atıldı. Jones geçen sene Toronto Raptors’e karşı oynanan konferans finalinde de Bismack Biyombo’ya kasıklarından vurduğu için bir maç ceza almıştı.

Jones’a bu maçtaki eylemlerinden ötürü maaşının 3’te 2’si kadar(maaşı yaklaşık 9000 dolar) yani 6000 dolar para cezası verildi. Fakat takımın lideri LeBron James bu parayı onun için ödeyeceğini söyledi ve takım arkadaşıyla dalga geçmeyi de es geçmedi.

“Aslında ona söyledim. Öncelikle cezayı, daha ne olduğunu bilmeden önce, ödeyeceğimi söyledim. Önemli değil. Ve bu gün de ona şöyle dedim: ‘Dinle Dahntay, artık yeter. Sürekli Toronto’ya karşı oyundan atılmayı bırak. Lanet cezalarını ödemeyi bırakacağım.’ Fakat evet, endişelenmesine gerek yok. O iyi.”

Dahntay Jones ise teknik faullerin sonradan iptal edilebildiğini ve çalınan ikinci teknik faule anlam veremediğini söyledi.

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir