NBA Günlükleri

LeBron James’den Gazeteciye Tepki

Dün gece, Cleveland, 3.çeyreğinde 21 sayı önde olduğu maçta, Boston’a kaybederek playofflardaki ilk yenilgisini aldı.

Maçtan sonra bütün gözler, doğal olarak, maçı 11 sayı ile tamamlayan LeBron James’in üzerinde idi. Playofflarda 8 maçtır 30 ve üzeri sayı atmayı başaran LeBron’un bu serisi de böylelikle sonlanmış oldu. Bu maç, LeBron’un oynadığı son 58 playoff maçında en düşük skorda kaldığı maç oldu.

LeBron’un oynadığı takımlar, maç içeresinde 20 ve üzeri öne geçtiği 49 maçı da kazanmıştı. Cavs, bu maçta da 21 sayılık farkı yakalamıştı fakat bu sefer maçı kaybettiler.

Maçtan sonra basının karşısına geçen LeBron, çok kötü bir maç çıkardığını kabul etti.

WHBC.com’dan Kenny Roda’nın ‘Kötü performansının yanında, savunman da kötüydü. Bu konuda ne düşünüyorsun’ sorusu LeBron’u sinirlendirdi. ‘Sadece kötüydüm’ diyerek sözlerine başlayan James, birden gazeteciye yüklenmeye başladı. ‘Seni biliyorum. Sen, sadece kaybettiğimizde sorular soruyorsun. Sadece kaybettiğimizde buralarda oluyorsun’ diyerek Kenny Roda’ya sitem etti. Bu çıkışa Twitter hesabından cevap veren Roda ‘Bu yıl Cleveland’ın evinde oynadığı 5 maçın 4’ünde ve geçen yıl evinde oynadığı bütün maçlarda burdaydım’ şeklinde konuştu.

LeBron’un, bu kadar dominant olduğu bir playoffta, böyle bir maç çıkarması, oldukça sinirini bozmuş gibi görünüyor. Eğer Cavs bir maç daha kaybederse, LeBron’un vereceği cevapları tahmin etmek güç. Bekleyip göreceğiz…

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir