NBA Günlükleri

LeBron James’in Kötü Gecesi

Dün gece oynanan Doğu Konferansı Final serisi 3.maçında Boston, deplasmanda Cleveland’ı, ilk yarısını 16 sayı geride kapattığı maçı 111-108 kazanarak seride durumu 2-1’e getirdi.

Maçın genelinde Cleveland üstün taraftı. Kyrie Irving 29 sayı, Kevin Love 28 sayı 10 rebound, Tristan Thompson ise 18 sayı 13 rebound ile oynadı. Fakat LeBron için hiç de iyi bir maç olmadı. 4/13 şut isabeti ve 6 top kaybı ile oynayan James, maçı da 11 sayı ile tamamladı. 4.çeyrekte hiç sayı atamayan James, üçlüklerde 0/4 ile oynadı. Maçın 2.yarısında sadece 3 sayı atabildi.

Bu maç, LeBron’un 28 Mayıs 2014’teki Indiana maçından beri en az sayı attığı maç olarak tarihe geçti.

‘Takım arkadaşlarım harika iş çıkardılar ve farkla öndeydik’ diyen James, kendisinin  iyi gününde olmadığını da kabul etti. ‘Performansım hakkında söyleyebileceğim tek şey bu’ şeklinde konuştu. Cleveland, 3.çeyrekte bir ara farkı 21 sayıya kadar çıkarmıştı.

LeBron’un performansı hakkında açıklamalar yapan koç Lue, LeBron’un da bir insan olduğunu belirtti. ‘Bunun gibi maçlar oynayacaktır. İyi şut atamadı fakat biz yine de 20 sayı öndeydik’ dedi.

Takımın yıldızı Isaiah Thomas’ın sakatlanmasının ardından, Celtics koçu Bradley Stevens ilk 5’e, daha uzun olan Marcus Smart ile başladı. Böylelikle Celtics’in ön alan savunması daha da güçlendi. Bu durum ile ilgili LeBron, ‘Ben Celtics’in oyununda bir farklılık görmedim. Bu durum tamamen benimle ilgili’ dedi.

Koç Stevens ise ‘O dünyadaki en iyi oyuncu. Eleştirmek yersiz olur. Bundan başka ne söylenir bilmiyorum’ dedi.

Kaynak: Joe Vardon/ Cleveland.com

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir