NBA Günlükleri

‘LeBron, MJ ve Kobe ile Kıyaslanamaz’

90’lı yıllara damga vuran Chicago Bulls’un efsanevi oyuncularından Scottie Pippen, LeBron’un, Michael Jordan ve Kobe Bryant ile kıyaslanması hakkında ilginç açıklamalar yaptı.

LeBron James’in 2 efsane oyuncuyla kıyaslanmasının yanlış olduğunu söyleyen Pippen ‘LeBron, bu kıyaslama için henüz hazır değil. Çünkü, MJ’den ve Kobe’den daha az şampiyonluk yüzdüğü var’ dedi.

Ayrıca, bu 3 ismin oynadıkları pozisyonlarında farklı olduğunu söyleyen efsane oyuncu ‘Kobe ve Michael guard oynuyorlardı. İkisi de skorer oyunculardı. Kyrie Irving gibi. Topu elllerine aldıklarında, öncelikleri skor yapmaktı. Takımları için oyun kurma gibi bir sorumlulukları yoktu. Fakat bu sorumluluklar LeBron’da var. Çünkü çok güçlü ve çok iyi bir pasör’ dedi.

LeBron’un daha çok Magic ile kıyaslanması gerektiğini söyleyen Pippen ‘Benim oyun tarzımla da benzetilebilir. Fakat LeBron, ben ve Magic’den daha güçlü. Oyun tarzı bakımından ikimizden de daha dominant bir oyuncu.

LeBron’un kariyer asist ortalaması 7 iken, Jordan’ın 5.3, Kobe’nin 4.7 idi. LeBron 27.1 sayı ortalaması yakalarken, Kobe 25, Jordan 30.1 sayı ortalaması ile oynuyordu.

Şunu da ekleyelim, NBA 1946’dan beri kariyer ortalamaları 27 sayı 7 rebound ve 7 asist olan tek oyuncu var. LeBron James.

Kaynak: Alec Nathan/Bleacher Report

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

One Comment

  1. Alihan Olcar

    25 Mayıs 2017 at 13:57

    Kobe’nin ilk iki sezon bench’ten geldiğini hatırlatalım. İlk 5 başladığı maçlarda ortalaması 27 sayı 5.6 ribaund 5 asist

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir