NBA Günlükleri

LeBron’un topu çevirmesi olay oldu

Cleveland ve Raptors arasında oynanan NBA Play-Off yarı finalleri serisinin ikinci maçında LeBron James’in şut atmadan önce Ibaka’nın gözlerinin içine bakarak topu çevirmesi seriyi özetler nitelikteydi.

LeBron bu yaptığı hareketin bir dalga geçme hareketi olamadığını söyleyip sadece fake olduğunu belirtti.

James o an yaşananları üçüncü maçtan önce yaptığı açıklamalarla şu şekilde özetledi: “Bu kesinlikle bir şov değildi, rakibi mental açıdan etkilemek için yapılmış bir hareketti. Aslında yaptığım her şey bu yönde yani rakibi mental açıdan etkilemek.”

Raptors oyun kurucusu Kyle Lowry yaptığı açıklamada LeBron’un topu çevirmesinde bir problem olmadığını, asıl sorunun onu bu hareketi yapacak kadar rahat bırakan savunma kurgularındaki sıkıntı olduğunu belirtti.

Lowry, “Oldukça üzgünüm fakat LeBron’nun bu hareketi yapması yüzünden değil. O topu gayet rahat bir şekilde çevirebildi çünkü ona bu rahatlığı biz sağladık. Yapmamız gereken ona bu rahatlığı vermemek ve daha iyi savunma yapmak. Eğer aynı şekilde ben de bu kadar topla rahat oynayabilseydim, bu hareketi ben de yapardım.” diyerek olaya farklı bir bakış açısı getirdi.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir