NBA Günlükleri

Manu Emekli Mi Oluyor?

San Antonio Spurs’ ın uzun yıllardır formasını giyen Manu Ginobili, Golden State Warriors ile oynanan Batı Konferansı finalleri 4. maçı sonrası, emeklilik kararına ne kadar yakın olduğu konusunda konuştu.

Maç sonunda salondaki izleyicilerin ayağa kalktığı ve kendisini alkışlayıp övgüler sunduğu Manu, maç sonrası gerçekleşen basın toplantısında şöyle konuştu:

“Hala oynayabileceğimi hissediyorum. Ama bu, emeklilik kararımın kaynağı değil. Nasıl hissettiğim, bu konunun kaynağı olacak. Tüm bunları baştan bir daha yaşamak istiyor muyum? Ama az önce dediğim gibi, bana emekli olmamı istiyorlarmış gibi geldi. Biraz bana özel bir kutlama gecesi oldu gibi hissettim. Ve tabii ki, sona gitgide daha da yaklaşıyorum. Ama hep bunun etkisini göstermesi için 3-4 hafta beklemek istediğimi söyledim. Sonrasında da eşimle oturup nasıl hissettiğimi konuşacağız. Ne yapmaya karar verirsem vereyim, mutlu olacağım. İki adet harika opsiyon arasından bir seçim yapmam gerekiyor. Biri bu yaşta ligde oynamaya, çok sevdiğim bu sporu yapmaya devam etmek. Diğeri de evde kalıp babalık yapmak, seyahat etmek ve ailemle birlikte bol bol vakit geçirmek. Harika bir aileye sahibim ve sonuç her ne olursa olsun, üzgün olmama imkan yok. Çünkü iki seçenek de harika.”

Manu, NBA kariyerinde 4 şampiyonluk yüzüğü, 2 kez All-Star olma ve 2 kez NBA üçüncü beşi seçilme gibi başarılar kazanmıştı.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir