NBA Günlükleri

NBA’de ‘İlk’lerin Gecesi

NBA’de playoff mücadelesi tüm hızıyla sürüyor. Dün gece yine heyecan dolu maçlar seyrettik.

Clevland, Toronto’yu süpürdü, Houston, evindeki 2.maçı kazanarak eşitliği yakaladı, Washington, evindeki 2 maçı da kazanarak seriyi 2-2’ye getirdi.

Bu maçların rakamlarını her yerde bulabilirsiniz. Aşağıda göreceğiniz rakamlar ise ya NBA tarihine geçmiş, ya da uzun zaman sonra tekrar edilen başarılar.

Hemen başlayalım.

1)LeBron James, dün gece 35 sayı kaydetti ve seri 4-0 bitti. LeBron, daha önceki 3 maçta sırasıyla 35, 39, 35 sayı atmıştı. LeBron James, NBA tarihinde, 4-0 biten seride, tüm maçlarda 35 ve üzeri sayı atmayı başaran ilk oyuncu oldu. Daha önce 30 ve üzeri sayı atan oyuncular;

-Hakeem Olajuwan-Houston Rockets (1995-Orlando Magic’e karşı)

-Shaquille O’neal-LA Lakers (2002- New Jersey Nets’e karşı)

-Kobe Bryant-LA Lakers (2010- Utah Jazz’a karşı)

2)Dün gece Wahington, Boston’a karşı 3.çeyrekte 26-0 ilk bir seri yakaladı. Washington, 3.maçta da 22-0 ilk bir seri yakalamıştı. Bu açıdan Wizards, 2012 San Antonio’dan beri, playoff serisinde, 2 maç üst üste, 20 ve üzeri seri yakalayan ilk takım oldu.

Washington ayrıca, 3.maçta yakaladığı 22-0 ilk seri ile, 2015 Clippers’dan beri, bir playoff maçında üst üste 20 sayı atan ilk takım oldu.

3)Dün oynanan bir diğer maçta Houston, San Antonio’yu 21 sayılık bir farkla yendi. Serinin ilk maçını da Houston, 27 sayılık bir farkla kazanmıştı. Rockets tarihinde ilk defa, playoff serilerinde bir takımı 2 defa 20 ve üzeri farkla yenmiş oldu. Ayrıca San Antonio, 2001’den bu yana ilk kez, bir seride 2 kez 20 sayı farkla maç kaybetti.

Bakalım playoff boyunca daha ne gibi ‘ilk’lerle karşılaşacağız.

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir