NBA Günlükleri

Norman Powell, LeBron James’in hareketinden memnun değil

Cleveland Cavaliers-Toronto Raptors serisinin 3.maçında LeBron James, Raptors guardı Norman Powell’ın formasından çekerek onun hatalı oyuncu değişikliği yapmasını ve bu yüzden de teknik faul almasını önlemişti.

https://twitter.com/BleacherReport/status/860996756682571776

Dün gece oynanan 4.maç öncesinde 23 yaşındaki Norman Powell, LeBron’un bu hareketinden memnun olmadığını ve bunu saygısızlık olarak gördüğünü söyledi.

“PJ Tucker’ın oyuna giriyordu, LeBron ise benim çıktığımı düşündü ve formamdan çekti. Elini ittim ve ‘Bunu yapamazsın.’ dedim. Formamı çekmemesini söyledim. Biraz konuştuk ve ona formamı çekmemesini söyledim. Eğer dikkatimi çekmek istiyorduysa adımı veya numaramı söylemeli fakat bunu yapmamalı. Formamı bu şekilde çekmemeli.”

“Sadece, bunu beğenmedim. Onun LeBron veya bir başkası olması umurumda değil. Kawhi Leonard da olabilirdi bir başkası da. Sadece formamı çekmeyin. Bunu saygısızca buluyorum, demek istediğimi anlıyor musunuz? Sanki oğlunmuşum gibi, bunu kabul edemem.”

James, Powell’ın elini itmesine videoda görüldüğü gibi kuşkulu bir bakış atıyor.

“Bana yardım ettiğini söyledi. Eğer bana yardım ediyorsan formamdan çekme, ismimi söyle. Formamı bu şekilde çekmek zorunda değilsin. Bunu saygısızlık olarak görüyorum. Bu yüzden elini ittim. Bana yardım ettiğini söyledi ve ‘Tamam, tamam. Bir dahaki sefere yardım etmeyeceğim.’ dedi. Her neyse. Sadece formamdan çekmeyin.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir