NBA Günlükleri

‘O Şutu Bradley Beal Kullanacaktı’

Dün gece oynanan, Doğu Konferansı yarı final serisi 6.maçı, yine büyük bir heyecana sahne oldu. Maçı da Washington, John Wall’ın, bitime 3.7 saniye kala attığı üçlük ile kazanmayı başardı. Böylelikle seri 7.maça taşınmış oldu.

Kullandığı son saniye şutu ile açıklamalar yapan Wall ‘Aslında o pozisyonda ben köşede duracaktım ve böylelikle Beal uygun pozisyonda olacaktı. Fakat Bradley, uygun fırsatı bulamadı’ dedi. Pozisyonun devamını da anlatan yıldız oyuncu ‘Neredeyse 5 saniye yiyecektik. Ben de koştum ve Otto’dan topu aldım. Savunmacının gözlerine baktım ve şutu attım’ dedi.

Maçtan sonra masanın üzerine çıkmasını da yorumlayan Wall ‘Masaya çıkmam, bu takım ve bu şehir için ne kadar sevgi beslediğimi gösteriyor. Nasıl savaştığımızın bir göstergesi. 2 yıldır, playoffta hep 6.maçta eleniyorduk. Bizi destekleyen taraftarımızın şunu bilmesini istiyoruz; onları çok seviyoruz. Gerçekten harikalar’ dedi.

Wall-Beal İkilisi Maçı Getirdi

Bradley Beal, maçı 33 sayı ile tamamladı. Özellikle 2 sayılık atışlarda çok verimli bir gece geçiren Beal(14/18), 3 sayılılarda ise gününde değildi.(1/8). Beal’ in maça olan diğer etkisi ise, Thomas’a yaptığı savumaydı. Beal’in savunmasında Isaiah Thomas, 8/24 isabetle  (3/11 2 sayı, 5/13 3 sayı) 27 sayı kaydetti.

John Wall ise maça istediği gibi başlamadı. Kullandığı ilk 11 şutta sadece 1 isabet bulabilen Wall, sonraki kullandığı 16 şutun 8’inde isabet buldu ve maçı 26 sayıyla tamamladı. Özellikle bu 26 sayının 23’ünü, maçın 2.yarısında atması ve savunmadaki gayreti, maçı Wizards’a getirdi.

Bu ikili, Washington’ın attığı son 51 sayının 42’sine imza attı.

Dikkat Çeken Bazı Notlar

-Playoffta, Washington kendi evinde yenilgi yüzü görmedi.(6-0). Wizards, 1 Ocak’tan bu yana, evinde oynadığı 28 maçın 23’ünü kazanmayı başardı.

-John Wall, Wizards tarihinde, playofflarda üst üst 20+atan 5 oyuncudan biri oldu.(12 maç)

-Wizards, 1979’dan beri ilk defa 7.maç oynayacak. Washington, oynadığı 9 tane 7.maçta, 6 galibiyet+3 mağlubiyet aldı.

Kaynak: Zach Rosen/ WashingtonWizards.com

 

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir