NBA Günlükleri

Pierce’ın Forması Emekli Ediliyor

Dün gece oynanan maçta Clippers, Utah’a karşı, evindeki maçı kaybetmiş ve playofflara ilk turda veda etmişti. Bu maç, aynı zamanda, Clippers forması giyen veteran oyuncu Paul Pierce’ın da veda maçıydı. Başarılara dolu kariyerini sonlandıran Pierce’a, bu sabah eski takımı Boston Celtics’den iyi bir haber geldi.

Bir radyo programına bağlanan Celtics sahiplerinden Wys Grousbeck ‘Paul Pierce, bizim için 34 numarayı giyen son oyuncu olacak’ diyerek, Pierce’ın 34 numaralı formasını emekli edeceklerini açıkladı.

39 yaşındaki yıldız oyuncu Celtics formasını 15 sezon terletmiş, daha sonra sırasıyla Brooklyn Nets, Washington Wizards ve son olarak da Los Angeles Clippers forması giymişti.

‘Ona yakın olan insanlarla konuştuk, fakat direk Paul ile konuşma fırsatımız olmadı. Çünkü maçları devam ediyordu’ diyen Grousbeck ‘Daha önce Paul, her zaman kendini bir Celtic olarak hissettiğini belirtmişti. Eve dönmek istediğini biliyorum. Şu anda biraz meşgulüz, fakat zamanı geldiğinde onunla konuşacağız’ dedi.

1998 draftında 10.sıradan Celtics tarafından draft edilen Pierce, kariyerini Celtics kariyerinde, 3lük denemelerinde, serbest atışlarda ve top çalmada lider olarak tamamladı. Celtics tarihinin en skorer 2.ismi olan Pierce, 19.7 sayı 5.6 rebound 3.5 asist rakamları ile kariyerini noktaladı.

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir