NBA Günlükleri

Popovich Saldırıya Geçti

Dün geceki Spurs-Warriorsmaçını, 2 bölümden inceleyebiliriz. Kawhi sakatlanmadan önce ve sakatlandıktan sonra. Kawhi sakatlandığında, maçın 3.periyodu oynanıyordu ve Spurs 22 sayı öndeydi.

Ve Kawhi’nin sakatlanış biçimi hala tartışılıyor. Konu hakkında, Popovich, kendisinden hiç beklenmedik bir şekilde, açtı ağzını yumdu gözünü.

‘Zaza’nın bu konuda bir geçmişi var. Dallas’ta oynadığı dönemde, Patty Mills, dirseğinden sakatlanıyordu. Kawhi’nin neredeyse bileği kırılıyordu. Takım arkadaşı David West’e sorun, nasıl olmuştu diye. Kawhi, orada olmayacak. Ve siz, bizim ne düşündüğümüzü mü merak ediyorsunuz? Şansımızı merak mı ediyorsunuz. Büyük ihtimalle, NBA’deki en iyi takımla oynuyoruz. Doğu konferansında neler olduğunu biliyorsunuz. Aslında fena bir sezon geçirmedik. Playoffta biraz daha iyi olduk. Daha da iyi olacağız. Golden State’e karşı, 3.periyotta 23 sayı öndeydik. Ve Kawhi, bu şekilde sakatlanıp oyundan çıkmak zorunda kaldı. Eğer hala neler hissettiğimizi soruyorsanız, aynen böyle düşünüyoruz’ şeklinde konuştu.

Her ne kadar Kawhi, bugün, Zaza’nın kasten yaptığına inanmadığını söylese de, Popovich, aynı fikirde değilmiş gibi görünüyor.

Bu konu daha çok tartışılacak gibi. Ama şu bir gerçek ki, eğer Kawhi maça devam etseydi, sonuç kesinlikle farklı olacaktı.

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir