NBA Günlükleri

“Porzingis’ in Bizimle Olacağına İnanıyorum.”

New York Knicks koçu Jeff Hornacek, takımın yıldız ismi Kristaps Porzingis’ in önümüzdeki sezon takımla birlikte olacağından emin olduğunu söyledi.

Porzingis, sezon sonunda organizasyona olan kızgınlığından dolayı (iddia edilenlere göre) takımın sezon sonu toplantılarına katılmamıştı. Knicks, Porzingis’ in ilk 2 sezonunda toplamda 101 maç kaybetmişti.

Hornacek, “Kadroda olacağına dair hiçbir şüphem yok. Dönmesini bekliyoruz. Hepimiz döndüğümüzde her şeyin daha da iyi olacağını düşünüyorum. Kendisi toplantılara katılmamayı tercih etti. Neler gördüğünü konuşmak açısından harika bir fırsat olurdu ama bunun uzun bir yaz dönemi olduğunu düşünüyoruz. Onunla her türlü konuşacağız ve bütün bunlar önümüzdeki sene düzelecek.” şeklinde konuştu ve ekledi:

“Hayal kırıklığına uğradı mı uğramadı mı bilmiyorum. İnsanlar karar alırlar ve bu kararlarla yaşarlar. Geleceğe dair endişeleri konuşmak için iyi bir fırsat olabilirdi. Geçmişe dair hiçbir şey yapamazsın. Önemli olan şuan ne yapmış olduğun. Neler olup bittiyse üzerinde duramayız. Bundan bir ders çıkarıp ilerisi için daha düzgün hazırlıklar yapmamız lazım.”

Porzingis’ in kulüp ile olan mesafeli duruşu üzerine bazı takımların 21 yaşındaki oyuncuyu takaslamak için Knicks’ e telefon açtığı da biliniyor.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir