NBA Günlükleri

Porzingis’e Bir Kötü Haber Daha..

New York Knicks ile ilgili yüzlerce haber yazdık. Knicks, her zaman medyanın gündemindeki yerini korumayı becerebilen bir organizasyon oldu. Bu sezonu da playoff oynayamadan kapatan Knicks’de, Phil Jackson’ın yaptıkları kadar yapmadıkları da olay olmaya devam ediyor.

Size, bu sezon Knicks’de akıllarda kalan tek oyuncu kim diye sorsam, birçoğunuz Kristaps Porzingis cevabını verecektir. Ve önümüzdeki sezon, bu yükselen yıldızın New York sınırları içerisinde kalıp kalmayacağı merak konusu..

Peki, eğer siz takım yöneticisi olsanız, yıldız oyuncunuzu takımda tutmak için ne yapardınız? Bununla ilgili belli örnekler var. Mesela Derron Williams Utah’ta oynarken, takımın efsane koçu Jerry Sloan ile yollar ayrılmıştı. Bu duruma sebep olarak, Sloan’ın Williams ile anlaşamaması gösterilmişti. Daha yakın zamanda Cleveland, takımı final oynatan David Blatt’i göndermiş, yerine LeBron James’in yakın arkadaşı olan Tyronn Lue’yu takımın başına getirmişti. NBA tarihinde böyle örnekler oldukça fazla. Yani siz, yönetici olarak takımın yıldızını mutlu etmek için bazı yollar denemeniz gerekiyor.

İşte New York Knicks’de bunların tam tersi bir yol izleniyor gibi görünüyor. Porzingis’i takımda tutma amacında olduğunu bildiğimiz New York yönetimi, Letonyalı oyuncuyla yakınlığı bilinen asistan koç John Longstaff’ı gönderme kararı aldı. Yönetimin bu kararı, Derek Fisher ile görüştükten sonra aldığı gelen haberler arasında.

New York Knicks’in Longstaff yerine, eski oyuncusu Pablo Prigioni’yi getirmeyi planlıyor.

Bakalım, bu gelişmeye Porzingis’in tepkisi ne olacak?

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

One Comment

  1. Efe Özenç

    22 Mayıs 2017 at 23:31

    Porzingis Litvanyalı değil, Letonyalı’dır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir