NBA Günlükleri

Ray Allen’dan Dwyane Wade’e tavsiye

Kariyerindeki son iki sezonu Miami Heat ile geçiren ve burada iyi arkadaşlıklar kuran Ray Allen, Heat’te şampiyonluk yaşadıkları arkadaşı Dwyane Wade’in bu yaz serbest kalması hakkında ona tavsiyede bulundu.

NBA tarihinin en çok üçlük isabeti bulan oyuncusu olan Ray Allen, Wade’e kendisini mutlu edecek şeylerin arkasından gitmesi gerektiğini söyledi. The Palm Beach Post’tan Anthony Chiang’nin haberine göre Allen, paranın karar verme aşamasında bir faktör olduğunu belirtmiş ve Wade’in bütün sezon uyabileceği, kendini iyi hissedeceği bir takıma gitmesi gerektiğini söylemiş.

“Herhangi bir durumdaki serbest oyuncu olmanız hakkında söyleyebileceğim tek şey, mutlaka mutluluğununuz peşine gitmenizdir.”

“Günün sonunda, dolar rakamları ne olursa olsun, kararınızın üzerinde bir etkisi oluyor. Ancak yine günün sonunda, mutlu olacağınız ve en çok uyacağınızı düşündüğünüz yeri seçmek zorundasınız. Çünkü 82 maç mutlu olamayacağınız veya uyduğunuzu hissedemeyeceğiniz bir yerde oynamak için uzun bir süre.”

Adı Miami Heat ile bütünleşen Wade geçtiğimiz yaz doğduğu şehir olan Chicago’ya gitme kararı almıştı. Bulls sezona iyi girmesine rağmen daha sonra takım içi birçok sıkıntı yaşamış ve takım kimyasını bir türlü tutturamamıştı. Buna rağmen playoffa 8.sıradan girip seride 0-2 öne geçen boğalar 4-2 ile Boston Celtics’e mağlup olmuştu.

Wade’in bu yaz gidebileceği takımlar arasında, efsaneleştiği takım olan Miami Heat’in de adı geçiyor. Fakat Wade’in South Beach’e tekrar dönebilmesi için hem alacağı ücretten hem de alacağı dakikalardan fedakârlık yapması gerekiyor.

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir