NBA Günlükleri

Rockets – Spurs maçının önemli istatistikleri

Houston Rockets ile San Antonio Spurs arasında oynanan playoff serisinin 5. maçı önemli istatistiklere sahne oldu.

NBA Playoff Batı Konferansı’nda yarı final serisi 5. maçında San Antonio Spurs, Houston Rockets’ı 110-107 mağlup ederek seride 3-2 öne geçti.

Karşılaşmayı 33 sayı 10 ribaund 10 asist 1 top çalma 1 blok ve 9 top kaybı ile tamamlayan James Harden playoff maçlarında 2. defa triple-double yaparak Rockets tarihine geçti. Aynı zamanda James Harden San Antonio Spurs’a karşı playofflarda 4. triple-double performansa imza atarken bunu başaran 2. oyuncu oldu.

James Harden yaptığı 9 top kaybı ile 1985 yılından bu yana NBA playofflarında 4. defa +9 top kaybı yaparak bu alanda rekoru eline aldı.

LaMarcus Aldridge ise aldığı 9 hücum ribaundu ile 2008 yılında Tim Duncan’ın performansından bu yana bir playoff maçında en az 9 hücum ribaundu alan ilk Spurs oyuncusu oldu. Aynı zamanda LaMarcus Aldridge NBA playoff tarihinde aldığı 9 hücum ribaundu ile Houston Rockets’a karşı bunu başaran 7. oyuncu olmayı başardı.

Kawhi Leonard 22 sayı 15 ribaund 4 asist 2 top çalma 2 blok ile karşılaşmayı tamamlarken 2013 yılında Tim Duncan’ın performansından sonra bir playoff maçında +20 sayı 15 ribaund ile oynayan ilk oyuncu olmayı başardı.

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir