NBA Günlükleri

Rondo : ”Celtics’i Süpürebilirdik.”

Rajon Rondo yaşadığı sakatlık olmasaydı Chicago Bulls’un Boston Celtics’i Play-Off’ların ilk turunda rahatça süpürüp bir üst tura çıkacabileceğini düşünüyor.

Chicago Bulls ile Boston Celtics arasında oynanan Play-Off ilk turu serisi dramatik bir geri dönüşe sahne olmuştu. Rajon Rondo’nun forma giydiği ilk iki maçta seride 2-0 öne geçmeyi başaran Chicago Bulls serinin ikinci maçında sakatlanan Rajon Rondo’nun ardından üstüste 4 maçı kaybetmiş ve Play-Off’lara veda etmişti.

Rajon Rondo’nun sağlıklı olduğu ilk iki maçta hem hücumda hem savunmada oldukça etkili olan Bulls sakatlığın ardından özellikle guard rotasyonunun daralması dolayısı ile hücum temposunu kaybetmişti. Rondo katıldığı bir televizyon programında bu konu ile ilgili : ”Celtics’i rahatça süpürebilirdik. Benim oynadığım maçlarda gösterdiğimiz performans bunun kanıtı.”

Rondo’nun ne kadar özgüveni yüksek bir oyuncı olduğu biliniyor ve bu açıklamalar pekte sürpriz olmadı ancak söylediklerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini hiç bir zaman bilemeyeceğiz.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir