NBA Günlükleri

Sponsorlar Lonzo’dan Kaçıyor!

Nike, Adidas ve Under Armour Lonzo Ball ile herhangi bir sponsorluk anlaşması yapmamaya karar verdi.  Bu kararın arkasında yatan gerekçe ise tabi ki Lonzo Ball’ın babası LaVar Ball.

Belki de tarihte ilk kez büyük firmalar draftta ilk sıradan seçilme ihtimali oldukça yüksek olan bir oyuncu ile anlaşma yapmaktan imtina ediyorlar. NBA Draft’ına 2 ay kala anlaşma zemininin oluşmamasını sağlayan kişi ise LaVar Ball. LaVar’ın firmalara kabul etmesi zor tekliflerde bulunduğu gelen bilgiler arasında.

3 firma ile de görüşme yapan LaVar Ball’ın görüşmelerde firmalara kendi firması olan Big Baller Brand ile ortaklık teklif ettiği, firmalara Lonzo için özel olarak tasarladığı ayakkabıların prototiplerini verdiği ve bu prototipin Lonzo’nun ilk ayakkabısı olmasını istediği söyleniyor.

Konuyla ilgili konuşan baba Ball : ”Biz başından beri söylüyoruz, bir sponsorluk anlaşması arayışında değiliz. Biz bir ortak arıyoruz. Ama bu büyük firmalar buna hazır değiller, bu modeli kullanmıyorlar. Ama bakın taksi endüstrisi de Uber için hazır değildi. Öyle değil mi?”

Büyük firmalar tarafından ise ilk açıklama Nike danışmanlarından George Raveling’den geldi. Raveling : ”LaVar Ball basketbolun son 100 yılda başına gelmiş en kötü şey olabilir.” dedi.

LaVar Ball ise kararından dönmemekte kararlı. Tiger Woods, Kobe Bryant, Michael Jordan, Lebron James ve Serena Williams’ı örnek gösteren Ball: ”Onlar kendi markalarını yaratınca ne kadar zengin oldular. Hiç birinin kariyerlerine başladıklarında kendi markaları yoktu. Bizim var. Ayrıca benim 3 çocuğum var ve bu da 3 kat daha fazla para demek oluyor.” 

Lonzo Ball UCLA’de geçirdiği bir sezonun ardından bu yıl NBA Draftına katılmaya karar verdi. Birinci sıra için önemli bir potansiyeli olan oyuncunun yanı sıra kardeşi LiAngelo Ball bu sezon üniversiteye başladı diğer kardeşi LaMelo Ball ise lisedeki ikinci yılını bitirdi. LaVar Ball üç oğlununda NBA starı olacağından ve ona büyük para kazandıracaklarından emin.

Sonuç olarak büyük ayakkabı firmaları Lonzo Ball ile bir anlaşma konusunda artık masada değiller. LaVar Ball şansını Çin’de denemeye çalışacağını Peak, Li-Ning ve Anta gibi firmalarla görüşeceğini belirtti. Elindeki ayakkabı prototipini kabul ettirme konusunda ise oldukça kararlı çünkü çocukları doğduğundan beri bu ayakkabı prototipi üzerinde çalıştığını iddia ediyor.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir