NBA Günlükleri

Tarihi baştan yazdık

Aslında 3 yıl önce başladı bu hikaye ilk final four deneyimi, ilk heyecan.Belki o yıl yarı finalde elendik ama bu takımın bu kupayı kazanacağı o zamandan belliydi.

Doğru kadro yapılanması, taraftar ve Obradoviç…

Geçen sene alınamayan ribaund rüyalara giren o ribaundu bu akşam 80 milyon hepbirlikte aldık.

Sezon başında kadromuzu korumamız ve doğru takviyeler herkesi şampiyonluğa inandırdı.Sezon içinde yaşanan sakatlıklar ve alınan mağlubiyetler bu inancı kırsada play off da Panathinaikos’u 3-0 ile geçmemiz bizi Final Four’a taşıdı.

Final Four’un bu sene ülkemizde düzenlenmesi ayrı bir motivasyon kaynağı oldu.Final haftası 19 Mayıs’ta CSKA-Olympiakos maçıyla başladı ve o maçtan Olympiakos galip gelerek ilk finalist oldu.Akşam sıra bizim maçımıza geldi.Real Madrid’i 84-75 mağlup eden temsilcimiz pazar günü oynanacak final maçında Olympiakos’un rakibi oldu.

21 Mayıs saat 21.00 şampiyonluk için herşey hazır; taraftar, oyuncular, Obradoviç herkes ve herşey hazırdı.Maçın başından sonuna tüm oyuncular terinin son damlasına kadar mücadele etti ve şampiyonluğu İzmir Marşı ile güle oynaya kazandık.

Obradoviç, Udoh, Bogdanoviç tüm oyuncular bu ülkeye, milyonlara bir basketbol kültürü kazandırdı.Teşekkürler Fenerbahçe…

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir