NBA Günlükleri

‘Tehditler Alıyorum’

Hatırlanacağı gibi, Golden State-San Antonio serisinin ilk maçında, Kawhi Leonard, Zaza Pachulia’nın savunmasında sakatlanmış, San Antonio 22 sayı önde olduğu maçı kaybetmişti. Kawhi, serinin ilerleyen maçlarındaki da oynayamadı ve San Antonio şu anda 3-0 geride.

İlk maçtan sonra Spurs koçu Popovich, Pachulia’yı suçlamış, Pachulia’nın bilerek Kawhi’nin altına girdiğini söylemişti.

Popovich’e destek verenler de oldu. Tam tersi düşünenler de..

Zaza’da asla böyle bir şey yapmayacağını söyleyerek, suçlamaları red etmişti.

USA Today’s’den Sam Amick’e konu ile ilgili tekrar açıklamalar yapan Pachulia, Kawhi’nin hayranlarından tehditler aldığını söyledi. ‘POP’un söylemlerine bir şey demek istemiyorum, fakat herkesin zekasını kontrol edemiyorsunuz. 2 tane oğlum var. Biri 8, diğeri 7 yaşında. Ve 4 yaşında bir kızım var. Korkuyorlar.  Beni tehdit edebilirler fakat ailemi ve çocuklarımı bu işe karıştırmak oldukça yanlış’ şeklinde konuştu.

Pachulia ‘Bu tehditleri ben ciddiye almıyorum. Fakat ailemi bu işe karıştırılmasından nefret ediyorum. Onlar, bu konu ilgili ne yapabilirler? Masumlar ve bunu haketmiyorlar. Tamamı ile POP’un açıklamalarına bağlamıyorum fakat büyük oranda bu açıklamalar yüzünden’ dedi.

Bu tehditler yüzünden, çocuklarının gittiği okulun yönetiminin, çocukların giriş ve çıkışlarında extra güvenlik tutmak zorunda kaldıklarını söyleyen Gürcü oyuncu ‘Bu beni çok üzüyor’ şeklinde konuştu.

Kaynak: Breton Pollakoff /FoxSports

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir