NBA Günlükleri

Tony Parker Ocak Ayında Dönüyor

San Antonio Spurs’ün Fransız yıldızı, Houston ile oynanan Batı Konferansı 2.tur maçında sakatlanmış ve sezonu kapatmıştı.

Sakatlığının ardından ameliyat olan Parker, Fransa’nın ünlü L’Equipe dergisine konuştu. Tendonundan sakatlanan Parker, başarılı bir operasyon geçirdiğini ve Ocak ayında sahalara dönmeyi planladığını açıkladı.

Özellikle Popovich’in kendisinin dakikalarını ayarladığı bir dönemde sakatlanmasından dolayı büyük bir hayal kırıklığı yaşadığını açıklayan Parker ‘Her şey harikaydı. Pop’un planı saat gibi işliyordu. Sonuna kadar gidip şampiyonluğu kazanma şansımız vardı. 20-25 dakika oynuyordum. Sezona da iyi başlamıştım’ dedi.

35 yaşındaki Parker, normal sezonda 10.1 sayı, 4.1 asist ortalamaları ile oynuyordu. 63 maça çıkan Fransız oyuncu, ortalama 25.3 dakika sahada kalmıştı.

Tony Parker’ın kontratının son senesi olduğu düşünülürse, San Antonio Spurs ile son bir şampiyonluk şansı kaldığını söyleyebiliriz. Aksi takdirde Parker’ı ilerleyen dönemde başka bir forma ile izleyebiliriz.

Kaynak: Timoty Rapp/ Bleacher Report

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir