NBA Günlükleri

Wizards Bogdanovic’i tutmak istiyor

Konferans yarı finalinde Boston Celtics’e 7. maç sonunda 4-3 mağlup olarak playofflara veda eden Washington Wizards’ta bu yazın ilk hedefi, sezon ortasında Brooklyn Nets’ten takas edilen Bojan Bogdanovic’i takımda tutmak olacak.

Takımda serbest kalacak diğer iki oyuncu için ise durum netlik kazanmış gibi gözüküyor. Takıma New York’tan katılan Brandon Jennings’ten sonra aldığı dakikaları kaybeden Trey Burke ve onun yerine gelip playofflarda çok sönük kalan Brandon Jennings takımdan ayrılacak.

Sezon sonunda sınırlı serbest kalacak Trey Burke geçtiğimiz günlerde oynanan 7. maçtan sonra Wizards’ta kalmayacağının sinyallerini vermişti. Sınırsız serbest kalacak Brandon Jennings’in de Wizards’ta istediğini bulamadığı ve yeniden tarafların anlaşmayacağı tahmin ediliyor.

Porter ve Burke gibi sınırlı serbest kalacak Bogdanovic konusunda ise belirli durumlar hariç kesinlik sağlanmış durumda. Salary capinde bulunan boşluğu aşacak teklifler gelmesi halinde Bogdanovic’in sözleşmesini karşılayamayacağını düşünen Wizards, bunun aksi durumlarında Bogdanovic’i takımda tutmayı öncelik haline getirmeyi düşünüyor. Konu hakkında konuşan Bogdanovic ise: ”Bu konu hakkında daha önce düşünmedim çünkü önceliğim Boston ile oynayacağımız 7. maçtı ve paraları, takımları vs. düşünmek istemiyordum. Belki yavaş yavaş düşünmeye başlayabilirim artık.” dedi.

Onur Can Özyurt on EmailOnur Can Özyurt on Twitter
Onur Can Özyurt
Mustafa Kemal Anatolian High School'18 & Mamba Mentality

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir