NBA Günlükleri

Wizards’ in Siyah Motivasyonu

Ocak ayında oynanan maçta, Washington Wizards oyuncuları, Boston maçından önce, takım olarak siyah giyerek maça gelmişlerdi. Ve bu kıyafet rengi seçimi, o dönemde baya gündem olmuştu.(Maçı Wizards 123-108 kazanmıştı)

Dün gece oynanan maçta ise,Celticsli oyuncular, Ocak ayını unutamamış olacaklar ki; takım olarak siyah giyerek maça geldiler.

Maçtan sonra ise, Wall’ın attığı maç kazandıran basket kadar, ‘siyah renk’ tartışması da vardı.

Wizardslı Morris ‘Bizim gibi olmaya çalışıyorlar. Bizim moralimizi bozamaya çalışıyorlar’ dedi.

Wall ise ‘Bana çok komik geldi. Arkadaşlarımla ve ailemle, sosyal medyada neler oluyor diye konuştum. Bizim yaptığımız şeyin aynısını yapmışlar. Benim şehrime siyah giyip gelemezler’ diye konuştu.

Boston Celticsli Isaiah Thomas ise ‘Hayır, ben zaten hep siyah giyerim’ dedi.

Siyah giymeniz sebebi ile daha fazla motive olmuş olabilirler mi?sorusuna, Thomas ‘Çok saçma. Playofftayız. Bununla motive olduklarını sanmıyorum. 6.maçı oynadık. Kazanmak zorundaydılar. Dolayısı ile her şeyden motive olmuş  olabilirler. Tıpkı bizim de 7.maç motive olduğumuz gibi’ şeklinde cevap verdi.

Siz ne dersiniz? Eğer Wizardslıoyuncular, siyah giyip geldikleri için extra motive olmuşlarsa, Celtics kendi ipini çekmiş demektir. 7.maç baya gergin geçecek gibi..Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir