NBA Günlükleri

Zaza Pachulia, İddialara Cevap Verdi

Daha önceki yazımda, Spurs koçu Gregg Popovich’in, Kawhi’nin sakatlandığı pozisyonun içinde olan Zaza Pachulia’yı suçladığını yazmıştım. Koç, Zaza’nın, daha önce de böyle şeyler yaptığını, dolayısı ile Gürcü oyuncunun ‘ahlaksız’ olduğunu söylemişti.

Bu suçlamalara, Zaza cevap verdi.

‘Koç Pop ve takımına inanılmaz derecede saygım var. Söylediklerine yorum yapmayacağım. Aklımda sadece 2.maç var. Bugün, ilk maçı izledik. Neleri iyi yaptık, neleri daha iyi yapabiliriz diye konuştuk’ dedi.

Kawhi’nin sakatlandığı pozisyonu da anlatan Zaza ‘Son kez söyleyeceğim. Ben ahlaksız bir oyuncu değilim. Arkamı dönene kadar, ayağıma bastığını anlamamıştım. Şut esnasında, kendisine dokunmadığım için, düdük çalınca şaşırmıştım. Arkamı döndüğümde, yerde uzanıyordu. Bileğini tutuyordu. Açıkçası ne olduğunu anlamamıştım’ şeklinde konuştu.

‘Gerçekten çok üzgünüm. Keşke bunlar yaşanmasaydı. Fakat bu bir oyun. Ve bazı şeyleri kontrol edemiyorsunuz. Kawhi’ye saygım var. Ligdeki en iyi oyunculardan biri’ dedi

’14 yıldır bu ligdeyim. Her zaman sıkı çalıştım ve elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Ahlaksız olduğumu düşünmüyorum. Sert oynamayı seviyorum. Ve bu, bu konu hakkındaki son yorumum, çünkü benim için en önemli şey önümüzdeki maç’ şeklinde konuştu.

Kawhi’nin 2.maçta olmamasını, sonucu etkileyip etkilemeyeceği sorusuna Zaza ‘Bunu, Houston serisinde gördük. Bir sistemleri var. Kimin oynadığı farketmiyor. Yine sert oynayacaklardır. Biz de Kawhi oynamıyor diye gevşeyecek değiliz. Çünkü Kawhi olmadan da çok tehlikeliler’ şeklinde cevap verdi.

Kaynak: Tim Kawakami/Mercury News

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir