NBA Günlükleri

Adam Silver “One and Done değişmeli”

NBA  Başkanı Adam Silver, final serisi ilk maçından önce NBA Draft’ları Uygunluk Yasası’nın değişmesi gerektiğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Draft edilecek oyuncuların en az 19 yaşında ve kolejde bir yıl geçirmiş olması kuralını kapsayan ‘one-and-done’ isimli bu yasanın yeniden düzenlenmesini teklif eden Silver:

” Bence bu durum kimsenin işine yaramıyor. Duyduğum kadarıyla, kolejdeki koçlar ve direktörler de mevcut sistemden memnun değil. Aynı şekilde takımlarımızın da mutlu olmadığını biliyoruz. Çünkü, kısmen lige giren oyuncuların alması gereken eğitimi almadıklarını düşünüyorlar.” dedi.

2005 yılında ‘one-and-done’ kuralının NBA tarafından uygulanmaya başlanması sonrası, Kevin Durant, Greg Oden, Derrick Rose gibi bu kurala uygun oyuncuların ligde sayısı artmıştı.

” Sanırım hepimiz değişiklik yapmamız gerektiği konusunda hemfikiriz. Yaşı 19’dan 20’ye çıkarabilecek resmi pozisyona sahibiz. Bence bu çalışmamız gereken konulardan biri.” diyen Adam Silver, önümüzdeki aylarda sendikayla daha çok görüşme yapmayı umduğunu belirtti.

Haber: Nazlı Zeynep Aktaş

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir