NBA Günlükleri

Birileri LeBron’a Yardım Edebilir mi?

Hayat LeBron’a bu aralar adil davranmıyor.

Aktif oyuncular arasında en iyisi olarak kabul edilen LeBron James, dün gece, Cleveland’ın 132-113 kaybettiği maçta 29 sayı 14 asist ve 11 rebound ile oynayarak, Magic Johnson’ın, finallerdeki 8 olan tripple doouble sayısını egale etti.

‘Tüm zamanların en iyi oyuncularından biri olduğu kesin. Herkes bunu biliyor. Her seferinde, bir öncekinden daha iyi oynuyor ve sizi, elinden gelenin en iyisini yapmaya zorluyor’ diyor Steve Kerr.

LeBron’un bu performansına rağmen Cleveland seride 2-0 geri düştü. Bunda takım arkadaşlarının pasif kalmasının rolü büyük.

Kyrie Irving, dün geceki maçı 19 sayı ile tamamladı fakat 19 sayıya ulaşmak için 23 şut kullanmak zorunda kaldı. Tristan Thompson ise 8 sayıda kaldı. Cleveland takım olarak 27.6 ile üçlük atınca mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Kevin Love’un 27 sayısı ise yenilgiyi engellemeye yetmedi.

Maçtan sonra LeBron ‘Daha iyi olmak zorundayız. Farklı bir şey konuşmak istemiyorum. Bu noktaya gelebilmek için çok çalıştık. Fakat 1-2 noktada değişiklikler yapmak zorundayız. Özellikle savunmada’ şeklinde konuştu

LeBron’un savunma vurgusunun sebebi ise tabi ki Curry ve Durant. Dün gece Curry, finallerdeki ilk tripple double’nı yaptı. Cury, 32 sayı 10 rebound ve 11 asist ile tamamladı. Durant ise 33 sayı 13 rebound ile maçı tamamladı. Klay Thompson ise 4/7 ile üçlük attığı maçı 22 sayı ile tamamadı. Warriors tüm maçta %51.7 ile şut attı.

Şu bir gerçek ki, Cleveland’ın seriye tutunması için diğer oyuncuların hücumun yanı sıra savunmada da sahaya bir şeyler koymaları gerekiyor. Yoksa LeBron James’in bu performansı sonucu değiştirmeye yetmeyecek.

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir