NBA Günlükleri

Butler, Bulls’un yüzü olması hakkında: “Bu hiçbir anlam ifade etmiyor.”

Geçtiğimiz günlerde yapılan takasla beraber Chicago Bulls, Jimmy Butler’ı  Zach LaVine, Kris Dunn ve 7.sıra seçim hakkı(Lauri Markkanen’ı seçtiler) karşılığında Minnesota Timberwolves’a göndermişti.

Bulls yönetimi hakkında pek memnun bulunmayan Butler, Chicago Bulls’un yüzü olması hakkında açıklamalarda bulundu.

“Bu hiçbir anlam ifade etmiyor. Sanırım bir organizasyonun yüzü olarak kabul edilmek düşündüğüm kadar iyi bir şey değil. Hepimiz Chicago’nun yüzü olarak nerede olduğumu görüyoruz. Bu yüzden Timberwolves için sadece bir oyuncu olmama izin verin dostum. Tüm istediğim bu. Sadece maç kazanmak istiyorum. Kendi organizasyonum için yapabileceklerimi yapmak ve onların da yaptıklarımın farkında olmasını istiyorum. Beni ne olarak çağıracaklarsa çağırsınlar, ben artık buna dâhil olmak istemiyorum. Bu kimin takımı? Bütün bunlar hiçbir şey ifade etmiyor. Ne öğrendim biliyor musunuz? Şehirden ayrıldığı zaman takımın yüzünün başının arkasını göreceksin. Bu yüzden hayır teşekkürler.”

Butler geçtiğimiz sezon Bulls ile sayı, ribaund ve asist alanlarında kariyerinin en yüksek ortalamalarını yakaladı. Fakat bu takastan da anlaşılacağı gibi Chicago yönetimi daha farklı bir yönde gitmek istiyor.

Minnesota Timberwolves ise bu takasla beraber kurduğu  Andrew Wiggins, Karl-Anthony Towns ve Jimmy Butler üçlüsüyle ligin genç ve en heyecan verici takımlarında biri haline geldi.

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir