NBA Günlükleri

Celtics kararsız

Bu yıl konferans finali oynamasının üstüne bir de draftlarda 1. sıradan seçim yapacak bir takım olarak tarihe geçen Boston Celtics, aylardır belli oldu sanılan seçim hakkı için henüz karar verebilmiş değil.

Markelle Fultz bir süredir 2017 draft sınıfının en yetenekli ve potansiyelli oyuncusu olarak kabul ediliyor ancak Boston Celtics takım içi planlamasına uygun olarak Fultz’u seçecek mi hala büyük merak konusu. ESPN’den Chad Ford’a göre Celtics, Fultz dışında: Lonzo Ball, De’Aaron Fox, Josh Jackson ve Jayson Tatum’u da 1. sıradan seçmek için aday listesi içerisinde tutmaya devam ediyor ve nihai bir sonuca varabilmiş değiller.

Ancak hala Celtics’in büyük ihtimalle Fultz’u seçeceğini ve diğer oyuncular hakkında yapılan araştırmanın da her türlü olabilecek kötü duruma karşı olduğu belirtiliyor. Bu kötü durumlardan biri de an itibariyle Boston Celtics takımının en skorer oyuncusu olan ve guard pozisyonunda oynayan Isaiah Thomas ve Fultz’un beraber oynayamayacağı sonucuna ulaşmak da olabilir.

Lonzo Ball ve De’Aron Fox guard oynarken, Tatum ve Jackson 3-4 değişerek ortak oynayabiliyorlar. Hatta draft araştırmaları yaptığımız sıralarda Josh Jackson’ın en önemli özelliklerinden birinin 4 numaradan oyun kurabilmesi olduğunu görmüştük.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir