NBA Günlükleri

Chris Paul ve San Antonio Spurs rüyalarımız gerçek mi oluyor?

ESPN’den Marc Stein’in hazırladığı Chris Paul raporuna göre, Chris Paul bu yaz sınırsız serbest oyuncu olmanın nimetlerinden sonuna kadar faydalanacak ve San Antonio Spurs seçeneğini ”ciddi bir şekilde” düşünecek.

Uzun süredir oynadığı Los Angeles Clippers takımının saha içi komutanı olan Chris Paul’un San Antonio Spurs’ün ilgisine kayıtsız kalmaması da Chris Paul – San Antonio Spurs senaryosunu 2 hafta önce olduğundan daha gerçekçi bir duruma getirmiş durumda. Chris Paul’un, tarihin bazılarımızca en iyi koçu kabul edilen Gregg Popovich ve 2 kez yılın savunmacısı seçilip, bu sezon da en büyük MVP adaylarından biri olan Kawhi Leonard ile birlikte bir takımda oynama fikrine sıcak baktığı belirtiliyor.

1.83 boyunda ki guard, Clippers ile 6 sezon geçirmesine rağmen, playofflarda 2. turun ötesine geçememiş olmaktan oldukça rahatsız. Ancak takımların cap durumu göze alındığında Spurs oyuncuyu 152 milyon dolarlık maximum kontrat verebilirken, Clippers 205 milyon dolarlık bir maximum kontrat verebilir. Clippers’ın ise, Golden State Warriors danışmanı ve NBA HOF’u Jerry West’i bu konu için Chris Paul’e rehberlik etmesi için yönlendirmesi, Paul’u takımda tutmak için büyük bir adım olarak gözüküyor.

Kaynaklara göre Free Agent sezonunun başladığı 1 Temmuz’dan sonra onunla görüşecek olan Spurs, bu anlaşmayı sağlamak için büyük fedakarlıklara girmeye düşünüyor. Görüşmelerin genellikle Paul ve Leonard’ın beraber bir şampiyonluk kazanabileceği ve Paul’un artık 32 yaşına gelmiş olmasına rağmen hala büyük bir başarısının olmaması üzerine geçeceği tahmin ediliyor.

Chris Paul’un ise başarıyı mı yoksa 53 milyon dolarlık maaş farkını mı seçeceği ise şimdiden tartışılmaya başlandı bile.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir