NBA Günlükleri

Chris Paul’ün Ayrılık Nedeni Ne?

Bu akşam NBA gündemine Chris Paul’ün Houston’a takaslanması oturdu. Daha önce serbest kalmak istediğini takım yöneticilerine ileten Paul, böylece amacına da ulaşmış oldu diyebiliriz.

Peki Chris Paul’ü takımdan uzaklaştıran nedenler nelerdi?

Sportscenter’dan Michael Evans’ın haberine göre, bu ayrılığın en önemli sebebi koç Doc Rivers.

Habere göre Doc Rivers, takımdaki oğlu Austin Rivers’ı kayırıyordu. Bu durumdan sadece Paul değil, diğer oyuncular da şikayetçi.

‘Paul’ün en büyük rahatsızlığı, maçlarda ve idmanlarda, koç Rivers’ın sürekli ayırması. İdmanlarda diğer oyunculara davrandığı gibi oğluna davranmıyordu’ diyor Evans.

Paul için bardağı taşıran son damla, Doc Rivers’ın takım aldığı kararlar oldu. Özellikle Rivers’ın, New York’tan gelen takas teklifini geri çevirmesi, Paul’ü çılgına çevirdi. New York, Carmelo ve Vujacic karşılığında, Clippers’tan Jamal Crawford, Paul Pierce ve Austin Rivers’ı istiyordu. Paul’e göre, Rivers’ın bu takası geri çevirmesinin nedeni, oğlunun takımdan ayrılacak olması. Yani Paul, koç Rivers’ın oğlunu, takım gelişiminden daha önemli gördüğünü düşünüyordu.

Bakalım bu iddialara Doc Rivers cephesinden bir cevap gelecek mi? Veya böyle bir durum var ise, takımdan ayrılacağını açıklayan Blake Griffin’in tutumu ne olacak?bekleyip göreceğiz.Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir