NBA Günlükleri

De’Aaron Fox: “Kötü bir şutör değilim, sadece şut ile ilgili kötü bir yıl geçirdim.”

De’Aaron Fox kötü bir şutör olmadığına fakat yüzde 21 ile şut attığı için sadece Kentucky de bu sezonluk kötü bir yüzdeyle oynadığına inanıyor.

“Takımlara söylediğim ve kanıtlamak istediğim şeylerden biri de habire idmanda olduğumdur.” dedi Fox. “Kentucky de bu yıl sadece kötü bir yüzdeyle oynadım fakat serbest atıştan gene de güzel bir yüzde ile attım bence çoğu insanın bakması gereken nokta bu, nedenini bilmiyorum ama hiçbir zaman kötü bir şutör olmadım fakat bu konuyla ilgili kötü bir yıl geçirdim. Bunu düzeltmeye elbette çalışacağım daha şimdiden NBA’in üçlük mesafesinden çalışmaya başladım bile, idmanlarda da güzel yüzdeyle şut atmaya başladım. Oyunlarda ise bu sözlerimi kanıtlayacağım.” diyerekte sözlerini bitirdi genç yetenek.

Fox aynı zamanda drafttaki en iyi savunmacı ve nadir bulunan oyun kuruculardan.

John Calipari’ye göre ise Fox’un kötü yüzdesi takımların en son endişelenmesi gereken şey dedi ve “Lig geleceği için parlak bir oyun kurucu ve nadir bir savunmacı daha şimdiden ligdeki herkes kadar da hızlı buda onu pick and roll oyunlarında iyi yapan şey oldu, gözlem raporlarında koçların “Bu kadar hızlı bir adamı nasıl karşılayacağız ya da savunacağız?” kelimeleri duyuldu. ” “Bakalım genç yeteneğin durağı neresi olacak?” diye de sözlerine son verdi Calipari.NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir