NBA Günlükleri

Derrick Rose, Knicks için fedakarlığa hazır

Son yıllarda adından sakatlıklarıyla söz ettiren Derrick Rose 1 Temmuz’da serbest kalıyor. Ancak menajeri B.J. Armstrong’un söylediklerine göre Rose kararını çoktan verdi, New York ile devam etmek.

Bleacher Report’tan Yaron Weitzman’a konuşan B.J.Armstrong, “Derrick New York’u seviyor ve burada olmak istiyor. Bu durumu onlarla da görüştük ve bir uyum yakaladık. Bundan sonra olumlu veya olumsuz olacaklar onların elinde.” dedi.

Armstrong’a göre, geçtiğimiz Nisan ayında sol dizindeki menisküs sebebiyle bıçak altına yatan Rose sağlıklı ve çalışmalara başladı. Ayrıca geçtiğimiz sezonda 21.3 milyon dolar kazanan yıldız oyuncu Knicks ile tekrar anlaşabilmek için kazancını kısmaya da hazır.

“Son durumda, her şeyi araştırmak istiyoruz. Eğer rekabetçi olmak istiyorsanız, bu ancak kaliteli bir oyuncu grubuyla mümkün olabilir. Bu durumu açığa çıkarmalıyız.” diyen Armstrong, “Olabilecek en iyi takımı istiyoruz. Hepsi bu. Gerisi önemli değil. Eğer takım kazanırsa, herkes kazanır.” diye konuştu.

Sezon içinde elde edilen duyumlar Rose‘un bu yaz maksimum kontrat isteyeceği yönündeydi ama yıldız oyun kurucu fikrini değiştirmiş gibi duruyor. Yaşadığı sakatlıklara rağmen son iki sezondur 60 maçtan fazla oynuyor ve bu sene, 2012 yılından beri en yüksek sayı ortalamasını (18.1) tutturmuş durumda. Bu yüzden Rose‘un, eski kıvılcımlarını tekrar alevlendirmek için istediği yerde kalkmak istemesi mantıklı görünüyor.

Ancak Knicks’in de anlaşmayı istemesi gerekiyor. Takım yöneticileri, açık şekilde Carmelo Anthony‘yi takas edip, Kristaps Porzingis üzerine kurulu bir takım inşa etmeye çalışacağını açıkladı. Yeniden yapılanmak isteyen bir takımda da Rose gibi top ile fazla oynayan şut endeksli bir oyun kurucu doğru tercih gibi gözükmüyor. Söylentilere göre önümüzdeki hafta gerçekleşecek draftta 8. sıradan seçim yapacak olan Knicks’in gözü, Fransız oyun kurucu Frank Ntilikina’da.

Eğer Rose, Ntilikina’ya (veya draft edilecek başka bir oyuncuya) rehberlik etmek için kısa dönemlik bir kontrat imzalamayı kabul ederse, Knicks tekrar imzalamaya sıcak bakabilir. Ancak Rose gibi sakatlık geçmişi uzun olan bir oyuncunun kısa dönemli bir kontrata imza atması pek olası durmuyor.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir