NBA Günlükleri

Durant, Jordan’ı Yakaladı!

Kevin Durant, sezon başında katıldığı Golden State Warriors ile birlikte ilk sezonunda kazandığı şampiyonluğun ardından NBA Finaller MVP’liği ödülüne layık görüldü.

Durant, final serisindeki 5 maçta gösterdiği performansla tüm zamanların en iyi oyuncusu olarak gösterilen Michael Jordan’dan sonra 35+ sayı, 8+ ribaund ve 5+ asist ortalamalarına ulaşan ilk oyuncu oldu.

%55.4 saha içi isabet ve %47.4 üç sayı isabet oranı ile 35.2 sayı, 8.4 ribaund, 5.4 asist, 1.6 blok ortalamalarını tutturan Durant, Warriors’un şampiyonluğuyla birlikte Finaller MVP’liği için tek aday konumundaydı. Ayrıca Hall Of Fame oyuncu Shaquille O’Neal’dan sonra finallerin ilk 5 maçında 30+ sayı atan ilk oyuncu oldu.

Ayrıca Durant seri boyunca serbest atışlarda % 92.7 ile 38/41 attı. Serinin 5. ve son maçında ise 14/20 saha içi isabet ile 39 sayı buldu.

Bu istatistik ortalamaları ile Jordan’a katılması, Cleveland’a karşı ne kadar etkileyici bir oyun oynadığını gösteriyor. Kariyerindeki 2 eksik parça olan NBA Şampiyonluğu ve NBA Finaller MVP’liğini kazanan Durant, geçen yaz Golden State’e katılmakla ne kadar doğru bir karar verdiğini de gösteriyor.

 

Tekin Samancı on InstagramTekin Samancı on Twitter
Tekin Samancı
-18 yaşında
-Sporsever ve Basketbol Aşığı
-Uşaklı
-tekinsamanci6464@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir