NBA Günlükleri

‘Fark Kevin Durant’

Dün gece başlayan final serisinde Golden State, Cleveland’ı evinde 113-91 yenerek seride 1-0 öne geçti. NBA finalleri tarihinde, ilk maçı kazanan takım 33 takımın 22’sinin şampiyonluğu kazandığını da belirteyim.

Maçtan sonra, LeBron James’e, maçta gözüne çarpan farklı bir durum olup olmadığı soruldu. LeBron net bir cevap verdi. ‘Fark Kevin Durant’ti’.

Kevin Durant, Oklahama ile 2012 yılında oynadığı final serisi sonrası bambaşka bir oyuncu gibi göründü.

Maçı 38 sayı 8 asist 8 rebound ile tamamlayan Durant, ayrıca LeBron’a uyguladığı savunma ile de dikkat çekti. Geçen yıl Cleveland seriyi kazanmıştı çünkü LeBron serinin en iyisiydi. Fakat ilk maçtaki en iyi isim kuşkusuz Kevin Durant’ti. Durant’in bu agresif oyunu, Curry’nin de işini kolaylaştırdı ve sürekli boş kaldı. Bu konuda koç Brown ‘Steve (Kerr) ile bunu planlamıştık. Durant’i erkenden topla buluşturmak öncelikli hedefimizdi’ dedi.

Kevin Durant ise ‘Sadece benimle ilgili değil. LeBron’un neler yapabileceğini biliyorsunuz. Birebir karşılaştırmak yanlış olur. Ben görevimi yapmaya çalıştım. Oyunun her 2 yönünde de hedefe kilitlendim’ şeklinde konuştu.

Steph Curry de Durant’in performansı hakkında yorumlarda bulundu. ‘Kevin Durant’in LeBron’u savunduğunda, bunun için hazır olacağını biliyordum’ diyen Curry, bu performansa şaşırmadığını söyledi.

LeBron maçı 9/20 şut isabeti ve 8 top kaybı ile tamamladı. LeBron sahadayken Cleveland 22 sayı fark yedi.

Kaynak: Matt Moore/ Bleacher Report

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir