NBA Günlükleri

Golden State Warriors’ı yenebilmek için LeBron James’e katılabilecek en iyi 5 oyuncu

Bu yazı fadeawayworld.com tarafından hazırlanmıştır.

Heyecan verici 5.maçlık bir seri sonunda Golden State Warriors’ın 2017 NBA Şampiyonu olduğunu gördük. Ve daha şimdiden Cleveland Cavaliers’ın bu Golden State Warriors’ı yenmek için kadrosuna hangi parçaları eklemesi gerektiği yönünde birçok haber duyuyoruz.

Golden State 73-9’luk efsanevi sezonunun ardından kadrolarına eski MVP Kevin Durant’i ekleyerek yeni sezona da harika bir şekilde girdiler. 67-15’lik dereceleri ile 2016-2017 sezonunu da birinci sırada bitiren Warriors, playofflar boyunca sadece NBA Final serisinin 4.maçını kaybetti ve 16-1’lik playoff derecesiyle şampiyonluğa ulaştı. Korkutucu olan şey ise Warriors’ın neredeyse bütün sezon boyunca durdurulamaz gözükmesi ve bunun, büyük Warriors hâkimiyetinin sadece başlangıcı olabilme ihtimali.

Aşağıdaki listede Cleveland Cavaliers’ın Golden State Warriors’ı yenebilmesi için yardımcı olabilecek en iyi 5 oyuncuyu bulabilirsiniz.

NOT: Unutmayın ki bu liste tamamen varsayıma dayalı ve eğlence amaçlıdır. Muhtemelen bu oyuncuların hiçbiri önümüzdeki sezon Cavaliers’ta olmayacak. Tamam, belki biri hariç. Belki de ikisi. Ya da tamamı.

DeMarcus Cousins

DeMarcus Cousins’ın Golden State Warriors’ın süper takımını yenmek istemesi hiç de sürpriz değil. Peki, bunu LeBron James ve Cleveland Cavaliers dışında en iyi nerede yapabilir ki? Cousins, Cavaliers’ın önümüzdeki sezon Warriors’ı yenebilmesi ve rekabette durumu eşitlemesi için büyük bir yardımcı olurdu. DeMarcus Cousins’ın daha şimdiden NBA’in en iyi uzunu olarak adlandırıldığını unutmayın. Eğer onu dünyanın en iyi oyuncusu LeBron James ve süper star Kyrie Irving’in yanına ekleseydik, NBA’in geri kalanı büyük bir bela içerisinde olurdu.

Dwyane Wade

Wade, muhtemelen LeBron’un en iyi arkadaşı. İkilinin Miami Heat günlerinden birlikte kazandıkları 2 yüzük bile var. LeBron daha önce tüm NBA dünyasına gelecekte tekrar Wade ile birlikte oynamayı umduğunu söylemişti. Hatta bunun olması için payından fedakârlık yapabileceğini de. Eğer Wade, LeBron James ile güçlerini birleştirmek için Cleveland Cavaliers’a katılırsa, bunun onlara Warriors ile karşılaşacakları önümüzdeki savaşlarda büyük bir katkısı olabilir.

Anthony Davis

Anthony Davis ve New Orleans Pelicans, Golden State Warriors’ı yenebilmek için yeterince iyi değil. Fakat Anthony Davis ve Cleveland Cavaliers, Warriors’ın başını yeterince derde sokabilir. Davis, Cavaliers’a mükemmel bir ekleme olurdu ve hem 4 numara hem de 5 numara pozisyonunda oynayabilirdi. Kyrie Irving, LeBron James ve Anthony Davis üçlüsünden kurulmuş olan bir Cleveland Cavaliers’ın yapabileceklerini düşünmek bile yeterince korkutucu.

Chris Paul

Yıllar geçtikçe Chris Paul ve Stephen Curry arasındaki rekabet büyüyor. Geçtiğimiz birkaç sezonda Los Angeles Clippers, Golden State Warriors’ın üstesinden gelemedi ve Paul de şimdi Los Angeles’tan ayrılmaya hazır gibi duruyor. Chris Paul ve LeBron James sıkı arkadaşlar ve ara sıra sezon bittikten sonra birlikte tatil yapıyorlar. Bu yüzden bu ikili Cleveland’da iyi bir çift olurlardı. Aynı zamanda Paul eklemesinin Cleveland’ın Golden State’i devirmesi için iyi bir hamle olduğunu düşünüyorum. Eğer Kyrie Irving’i 2 numaraya çekerlerse ikisi bile aynı anda sahada olabilir. Chris Paul ve LeBron James’in oynadığı pick and roll’leri hayal edebiliyor musunuz? Bunu savunma şansınız yok.

Russell Westbrook

Oklahoma’da yalnız bırakıldıktan sonra Russell Westbrook’un Kevin Durant ve Golden State Warriors ile tamamlanmamış bir meselesi var. Eğer Cleveland’a gitse “The Brodie” buraya iyi bir parça olurdu. Ve onun NBA Finallerinde Golden State Warriors ile yüzleşmekten daha fazla isteyeceği bir şey olmadığını hepimiz biliyoruz. LeBron James ve Russell Westbrook… NBA’deki en büyük iki gücün aynı ayna sahada birlikte oynadığını hayal etmek bile güç.

Sadece  LeBron James, Russell Westbrook, Kyrie Irving, Kevin Love ve bir beş numaranın Golden State Warriors’a büyük bir sıkıntı olacağını söyleyelim!

Asıl soru… Cleveland Cavaliers, Golden State Warriors’ın karşısına daha güçlü çıkmak ve onları bir kez daha devirmek için bu yaz kimleri kadrosuna ekleyecek?

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir