NBA Günlükleri

GSW ve CAVS Finale nasıl geldiler

1 Haziran Perşembe’yi, 2 Haziran Cuma’ya bağlayan gece saat 04.00’da NBA Finallerinin ilk maçında Golden State Warriors ve Cleveland Cavaliers karşı karşıya gelecek.Bu dev final öncesi iki takımın buraya nasıl geldiğini, hangi takımları elediğini hatırlayalım.

GOLDEN STATE WARRİORS

Batı Konferansı’nı  67 galibiyet ve 15 mağlubiyetle ilk sırada bitiren Warriors ilk turda konferans sekizincisi Portland Trail Blazers ile eşleşti. İlk maçtan itibaren seride ipleri eline alan Golden State, Portland’ı maç vermeden 4-0 ile geçti ve Konferans Yarı Finali’nde Utah’ın rakibi oldu. Portland’a göre maçlarda daha fazla varlık gösteren Utah Jazz tüm mücadelesine rağmen maç kazanamadı ve Golden State, Utah’ı da 4-0 ile geçti. Batı Konferans Finali’nde ise San Antonio Spurs Golden State Warriors’un rakibi oldu. İlk maçta Spurs’un yıldızı Kawhi Leonard’ın sakatlanması tüm dengeleri bozdu ve Spurs’de Golden State’e 4-0 ile elendi. Oynanan 12 maçta Golden State’in etkileyici performansı tekrardan onları finale taşıdı.

CLEVELAND CAVALIERS

Doğu Konferansı’nı 51 galibiyet ve 31 mağlubiyet ile Boston’un ardında ikinci sırada bitiren Cavaliers, ilk turda konferans yedincisi Indiana Pacers ile eşleşti. Bazı maçlarda sıkıntı yaşanmasına rağmen Cleveland rakibine maç vermeden 4-0 ile bir üst tura yükseldi. Konferans Yarı Finali’nde  Toronto ile eşleşen Cleveland, rakibini 4-0 ile eledi ve Konferans Finali’nde Boston Celtics ile eşleşti. Zor geçmesi beklenen şeride sansasyonel farklar ile maçları kazanan Cavs bir tek serinin üçüncü maçını kaybetti ve seriyi 4-1 kazanarak NBA Finali’e yükseldi. Oynanan play off maçlarında  Lebron James’in etkileyici performansı ve Irvıng – Love katkısı onları finale taşıdı.

Üst üste üçüncü kez NBA Finali’nde eşleşen Cleveland ve Golden State’in bu eşleşmelerde 1’er şampiyonluğu bulunuyor. Bakalım oynanacak bu maçların ardından bu eşitliği hangi takım bozacak.

MAÇ PROGRAMI

1. Maç / 2 Haziran Cuma (04:00) Golden State Warriors – Cleveland Cavaliers
2. Maç / 5 Haziran Pazartesi (03:00) Golden State Warriors – Cleveland Cavaliers
3. Maç / 8 Haziran Perşembe  (04:00) Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors
4. Maç / 10 Haziran Cumartesi (04:00) Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors
5. Maç / 13 Haziran Salı (04:00) Golden State Warriors – Cleveland Cavaliers  (Gerekirse)
6. Maç / 16 Haziran Cuma (04:00) Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors (Gerekirse)
7. Maç / 19 Haziran Pazartesi (03:00) Golden State Warriors – Cleveland Cavaliers (Gerekirse)

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir