NBA Günlükleri

Isaiah Thomas Lance Stephenson ile dalga geçti!

NBA’de serbest pazar hareketli devam ediyor. Ancak henüz serbest pazarda olmasa da takımlarından ayrılma isteklerini açıkça göstermiş bazı oyuncular için de birçok görüşme devam etmekte. Elbette ki bu görüşmelerin odak noktalarından birisi Paul George. Zira oyuncu geçtiğimiz aylarda artık şampiyonluk iddiası bulunan bir takımda oynamak istediğini belirtmişti . Anlık görüntü itibariyle bunu ona sağlaması pek de mümkün gözükmeyen Pacers ise oyuncunun kontratı gelecek sene bitmeden önce onu bir takasta kullanarak en azından bir şeyler kazanmaya çalışıyor. Yarım senedir hakkında birçok spekülasyon üretilen ve birçok kez George ile Pacers yönetimini karşı karşıya getiren durum, bu sefer daha farklı bir hikaye ortaya çıkardı.

 

 

Lance Stephenson instagram hesabından yayınladığı fotoğrafın altına Paul George’a ithafen “Gitmene izin vermiyorum kardeşim, evinde kal. Birlikte büyük işler başardık, gel buna devam edelim” şeklinde bir not düştü. Buna cevap ise son dönemlerde Paul George ile ilgilenen Boston Celtics’in, yıldız oyun kurucusu Isaiah Thomas’tan geldi. Fotoğrafa yorum yapan Thomas “Eh, gitti bile kardeşim, HAHA”  dedi.
Buradan sonra ise ikili hafif bir laf dalaşına girdi. Stephenson “Sadece korkuyorsun çünkü alayınızı yenebileceğimizi biliyorsun” söylemi ile tartışmayı sürdürürken, Thomas “Sizi bu seneki her maçta dağıttık. Siz korkacağımız en son takımsınız kardeşim” yanıtını verdi.

Stephenson “Ama ben burada değildim, o yüzden sayılmaz, şimdi geri döndüm.” diyerek kendini savunurken (Stephenson Pacers’tan 2014 senesinde ayrılmış ve 3 sene içerisinde 5 takım değiştirerek bu yıl normal sezonun bitimine 6 maç kala yeniden Pacers’a dönmüştü), Thomas “Evet, evet… Ama yine de kendinizi bilemeye devam edin, bu taraftan size sadece sevgi var” yorumuyla hem tartışmayı bitirdi hem de olayın tatsızlaşmasının önüne geçti.

Ayrıca Isaiah Thomas’ın bu denli net konuşmuş olması bazı çevrelerde George’un Celtics’e gitmesinin kesinleştiği algısını oluşturdu. Lakin bu konuda henüz herhangi bir anlaşma veya tarafların herhangi birinden resmi bir açıklama bulunmamakta.Furkan Sarıca on EmailFurkan Sarıca on FacebookFurkan Sarıca on InstagramFurkan Sarıca on Twitter
Furkan Sarıca
Genç bir basketbolsever, aklına gelenleri yazar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir