NBA Günlükleri

Kevin Durant Bir ‘İlk’in Peşinde

Golden State Warriors, evindeki 2 maçı da kazanarak, NBA final serisinde 2-0 öne geçti. Serinin 3 ve 4.maçları Cleveland’ın sahasında olacak.

Özellikle 3.maç, Cavs açısından çok önemli olduğunu daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Çünkü NBA tarihinde 3-0 geriden gelerek seri kazanan takım yok.

Fakat bu maçlar Kevin Durant için ayrı bir öneme sahip. Kariyerinde, final serilerinde hiç deplasman galibiyeti bulunmayan Durant, bu maçlara ayrı bir motivasyon ile çıkacak.

Durant, Oklahama’da oynadığı dönemde, yine LeBron’un formasını giydiği Miami’ye karşı deplasmanda oynadığı 3 maçı da kaybetmişti. Bu 3 maçta 28.3 sayı ortalaması ile oynayan Kevin Durant, maç başına 5 top kaybı yapmış, ve hiçbir maçta 3 asistten fazla asist yapamamıştı.

Durant’in deplasman performansı ile ilgili bir örnek daha var.

Geçtiğimiz yıl, batı konferansı final serisinde, Oklahama, Warriors karşısında 3-1 önde iken üst üste 3 maç kaybetmiş ve elenmişti. Seride oynadığı son 3 deplasman maçında (2, 5, 7.maçlar) 32 sayı ortalaması tutturan yıldız oyuncu, takımının bu 3 maçı da kaybetmesine engel olamamıştı. 3 maçta da yine Durant’in yaptığı top kayıpları göze çarpıyor. (4.3)

Kariyerinde, deplasmanda oynadığı 49 playoff maçının 23’ünü kazanan Durant’in formasını giydiği Warriors, şu ana kadar yenilgi yüzü görmedi. Playoffta, Warriors ile deplasmanda 5 maça çıkan yıldız, (ilk turdaki Portland serisinin 3 maçı sakatlığı sebebi ile kaçırmıştı) bu maçlarda 25.6 sayı 8.8 ribaund ortalaması tutturdu. %60 ile şut atan Durant’in top kaybı ortalaması yine dikkat çekiyor.(3.4)

Bakalım Kevin Durant çarşamba günü bu döngüyü kırabilecek mi?

Kaynak: ESPN

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir