NBA Günlükleri

Lakers Ball’a garanti vermiyor

Aylardır NBA kulislerinde Lonzo Ball’un 2017 NBA Draft’ında 2. sıradan seçileceği konuşuluyordu. Üstüne üstlük Lakers’ın drafta 2. sıradan katılacağı kesinleştiğinde, oğlunun sadece Lakers forması giyebileceğini söyleyen LaVar Ball için işler gayet yolunda gidiyordu.

Ancak draft günü yaklaştıkça, bazı kesin gözüyle bakılan durumlara şüpheyle yaklaşılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde draftın üst sıralarını çalkalayan bir haberle Celtics-76ers takası gerçekleşti ve hemen ardından da Paul George çarpıcı bir çıkışla önümüzdeki yılın, Pacers’taki son sezonu olduğunu açıkladı. Bu olayların ardından ortaya bazı soru işaretleri çıkmaya başladı.

Son olarak da, The Vertical’dan Shams Charania’nın twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, Lakers henüz Ball’a 2. sıra için bir garanti vermedi.

“Kaynaklar: Lakers ön büro ve Lonzo Ball’un menajeri, Harrison Gaines, görüşmeler sürüyor, halen 2.sıra için verilmiş bir söz yok.”

Lonzo Ball, geçtiğimiz Cuma günü babası LaVar ile birlikte Lakers yetkilileriyle görüştü. Elde edilen bilgilere göre görüşmeler bir hayli sert geçti.

Lakers’ın hala farklı seçenekleri mevcut. Josh Jackson’ı seçebilir veya hala bir point guard ihtiyaçları olduğunu düşünüyorlarsa De’Aaron Fox’a yönelebilirler. Ancak tüm gelişmelere rağmen hala Ball’da karar kılmaları da mümkün.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir