NBA Günlükleri

LeBron James: “İlkini kazandığı için mutlu değilim.”

2017 NBA Finallerinin kazanmalarıyla beraber Kevin Durant ilk şampiyonluğunu LeBron James’e karşı yaşamış oldu.

2012 yılında da LeBron James ilk şampiyonluğunu Kevin Durant’e karşı yaşamıştı. O zamanda LeBron, Miami Heat; Durant ise OKC Thunder forması giyiyordu.

Maçın ardından LeBron James’e Durant’in ilk şampiyonluğunu kazanması hakkında ne düşündüğü soruldu.

Daha önce de bahsedildi, sen ilk NBA Finallerini kazandığında Durant de ilk NBA Finallerini kaybetmişti. Bunu ileri saracak olursak, onu tanıdığından beri nasıl farklı bir insan ve farklı bir oyuncu oldu? Belli ki şu anda kaybettiğiniz için üzgünsün fakat onun ilk şampiyonluğunu kazanması hakkında ne düşünüyorsun?

James: “İlkini kazandığı için mutlu değilim. Hiç mutlu değilim. Fakat onunla 2012’de oynadığım günden bu güne, dediğim gibi tecrübe hayattaki en iyi öğretmendir. O da tecrübe ediyor, tecrübe ediyor ve ediyor. Ve bazı şeyleri bu takımla tecrübe ediyor olmanız da size yardımcı olur. Kariyerini yeniden derlemeye ve yeniden düşünmeye ihtiyacı olduğunu hissetti ve buraya geldi.”

“Yani dediğim gibi, benim için ilk şampiyonluğu kazanmak ilk oğlumun olması gibiydi. Bu gurur verici ve asla unutamayacağın bir andı. Ve günün sonunda bu andan itibaren, kim kariyeriniz için ne derse desin, kimse şampiyon olduğunuz gerçeğini sizden alamaz. Bu her zaman sizin hakkınızda konuşacakları bir konu. Belki bu söyleyecekleri en son şey olabilir fakat her zaman bir şampiyon olduğunuzu söylemek zorundalar.”

“İşe koyulduğunuzda ve karşılığını aldığınızda, kariyerinizde başka ne olursa olsun, her zaman iyi olursunuz.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir