NBA Günlükleri

“Lonzo, Lakers’ ın Yeni Yüzü”

Los Angeles Lakers’ ın basketbol opsiyonları başkanı Magic Johnson, geçtiğimiz gün organizasyonun düzenlediği ve Draftta 2. sıradan seçtiği oyuncu Lonzo Ball’ u tanıttığı basın toplantısında, genç oyuncu üzerindeki beklentilerden bahsetti ve kendisini “Lakers’ ın Yeni Yüzü” olarak duyurdu.

Magic Johnson, Lonzo’ dan beklentilerini “Lakers’ ın yeni yüzü ve bizi istediğimiz noktaya taşıyabileceğini düşündüğümüz bir adam.” şeklinde açıklarken, şu sözlerle açıklamasını sürdürdü:

“Büyük bir oyuncu olmak için gereken tüm niteliklere sahip. Şimdi sadece sahaya çıkıp bunun üzerine gitmesi gerekiyor. Biz de bu şekilde yapacağız tabii ki. Ve Luke Walton ile koç takımı da aynı şeyi yapacak. Bunların hepsine güzel yanıt verdiğini düşünüyorum. İyi durumdayız. Beklentiler istiyoruz. Şampiyonluklar kazanmak istiyoruz. Bunun için de doğru yerlere doğru kişileri almamız gerek, ama her adımı birer birer inşa edeceğiz. Ben deli değilim. Bunun zaman alacağını biliyorum ve doğru insanları aldığımızda da, kazanacağız.”

Magic, 1980′ li yılların ‘Showtime’ Lakers’ ından da bahsederek, Ball’ un Lakers’ a tekrar getirmesini umduğu top hareketini konuştu:

“Başarılı bir takım inşa etmek istiyorsanız ve bunun için büyük bir lidere ihtiyacınız var. Aynı zamanda takım arkadaşlarını daha iyi yapabilecek, inanılmaz bir basketbol IQ’ suna sahip ve takım arkadaşlarının kendisini zamanında James Worthy, Byron Scott ve Michael Cooper gibi takip etmesini sağlayabilecek birine ihtiyacınız var. Lonzo Ball ile doğru kişiye ulaştığımızı düşünüyoruz.”

Johnson, Ball’ dan en büyük beklentisini ise şu şekilde belirtti:

“Sağına baktığında duvarda bazı formaların asılı olduğunu göreceksin. Bir noktada orada bir Ball forması görmek istiyorum. Tamam mı?”

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir