NBA Günlükleri

Luke Walton: ‘Bir süperstara ihtiyacımız var.’

Bu seneki NBA Draftı Los Angeles Lakers için birçok fırsat getirebilir. Daha önce 2015 ve 2016 draftlarında 2.sıradan seçim yapan Lakers bu yıl yine 2.sıradan seçecek. Genç ,dinamik ve yetenekli bir takımın potansiyel bir takıma dönüşme sürecinin farkında olan koç Luke Walton bunun, yönetimin kazanma isteğiyle bir süperstar oyuncu takası yapmanın ötesinde bir şey olduğunu da belirtiyor.

Walton Bleacher Report’un podcastinde ‘Takımı yeniden inşa etmem gerekiyorsa, bunun tam zamanı. Warriors bir süre için bir yere gidecekmiş gibi durmuyor. Onlar gayet iyiler’ dedi.

Paul George takas söylentileri hakkında ise takıma çok şey kazandırabileceğini dile getiren Walton, Batı Konferansı’ndaki sert rekabet göz önünde bulundurulduğunda bundan çok daha fazlasına ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Çok sayıda rol oyuncusuna sahip çok iyi bir takım ile, NBA şampiyonluğunu meşru bir şekilde kazanabilecek bir takım arasındaki farkın altını çizen Walton, George takası hakkında ’Buna asla hayır diyemem, bu çok zor. Fakat bazen bir süperstar bile sizi iddialı bir takım yapmaya yetmeyebiliyor.’ dedi.

Walton ayrıca, sadece bir süperstar için genç oyuncuları merkezine alan bir takımdan asla vazgeçmeyeceğini belirtti. Golden State Warriors’un Batı’dan çıkmak için birden fazla süperstara sahip olduğunu da sözlerine ekleyen Koç Walton, daha çabuk oraya ulaşmaktansa kendi çocuklarını yetiştirerek bu seviyeye gelme hedefinden de vazgeçmeyeceğini söyledi. Takımın genel menajerleri Rob Pelinka ve Magic Johnson’ın da bunun farkında olup kendisini desteklediğini söyleyen Walton,’Onlar gerçek bir takım olabilmenin en iyi yoluna bakıyorlar’ dedi.

Walton sözlerini ‘Lakers D’Angelo Russel,Brandon Ingram,Julius Randle,Ivica Zubac ve Jordan Clarkson gibi genç yeteneklerle dolup taşıyor. Fakat gençlik ve yetenek bu takıma liderlik etmiyor. Bunu çözeceğiz’ diyerek tamamladı.

Haber: Tekin Samancı

Tekin Samancı on InstagramTekin Samancı on Twitter
Tekin Samancı
-18 yaşında
-Sporsever ve Basketbol Aşığı
-Uşaklı
-tekinsamanci6464@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir