NBA Günlükleri

Myers:”Klay kimle oynayacağımızı bilmiyordu”

Golden State Warriors şampiyonluk yaşadıktan sonra düzenledikleri törende birçok eğlenceli an yaşandı. Hoş sohbetin yanında anlatılan hikayeler ve anılar izleyenlerin zevk almasını sağladı. Bu anılardan biri ise kulüp başkanı Bob Myers’in Klay Thompson hakkında anlattığı anıydı. Bob Myers’ın birkaç yıl önce şut konusunda sıkıntı yaşayan Klay Thompson’ın evine ziyarette bulunduğu sırada oyuncunun bir sonraki maçın ne zaman ve kimle olduğunu bilmediğini şu sözlerle aktardı:

“Yıllar önce bir ara Klay şut konusunda ciddi bir düşüşe girmişti. Bende evine gidip bir konuşayım ve neler olduğunu göreyim dedim. Sonra evine gittim. Koltukta oturuyordu ve Rocco’da (köpeği) onun dizindeydi. Bana sadece “odaklanamadım ama şu an iyiyim” dedi. “Tekrardan hedefe kilitlendim. Bir sonraki maç beni seyret çünkü ben hazırım” dedi. Bende “bu çok iyi sadece odağını geri topla” dedim. O da “endişelenme Bob o iş bende” dedi. Kapıya doğru hareketlendiğim de ise bana “Hey bir sonraki maçımız ne zaman” diye sordu. Başta şaka yaptığını düşünüyordum ama sonra ona maçın yarın olduğunu söyledim. Daha sonra ise kimle oynadığımızı sordu. Ve bende “Klay sadece şut atmaya devam et. Galiba sana ne diyeceğimi bilmiyorum”dedim. O gerçekten harika birisi.”

Kulüp başkanı Bob Myers konuşmasında neredeyse bütün oyuncularla alakalı kamera ışıklarından uzakta yaşadıkları diyaloglara ve olaylara konuşmasında yer verdi. Myers’ın tüm oyuncularla olan münasebeti ve yakınlığı, kulüp olarak Warriors’ta sıcak bir aile ortamının kurulmasına büyük katkıda bulunuyor diyebiliriz.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir