NBA Günlükleri

Pacers’tan Paul George için Cleveland hamlesi

Paul George geçtiğimiz günlerde Indiana Pacers’a 2018 yazında serbest kalarak sonrasında takımdan ayrılabilecğini söyledi ve bu haber üzerine Pacers da George için takas hamlelerine başladı. Kaynakların söylediğine göre bu hamleler arasında Pacers, pazar günü Cleveland Cavaliers ile bir telefon görüşmesi yapmış.

4 kez All-Star seçilen George geçtiğimiz sezonu 23.7 sayı, 6.6 ribaund, 3.3 asist ve 1.6 top çalma ortalamalarıyla tamamladı. Daha sonra playoff ilk turunda Cleveland Cavaliers’a kaşı ortalamalarını  28 sayı, 8.8 ribaund, 7.3 asist ve 1.8 top çalmaya çıkarsa da takımının 4-0 elenmesine karşı koyamadı.

ESPN’den Cavaliers’a yakın bir kaynağın söylediğine göre Cavaliers, George’un uzun sürecek bir anlaşma imzalayacağına dair bir güvence olmadığı sürece bu takas hamlesine girişmek istemiyor. Buna rağmen takım yöneticilerinin Cleveland’ın şampiyonluk kültüründe olması ve oluşan genel atmosferle onun 2017-2018 sezonundan sonra da burada kalmak isteyeceğinden emin olduğu söyleniyor. George bu sezon başka bir takıma takas olsa da 2018 yazında serbest kalarak tekrar takım değiştirme hakkına sahip. Ve herkesin de bildiği gibi George’un gitmeyi planladığı takım LA Lakers.

Cavaliers ile olan takas görüşmelerinden LeBron’un dokunulmaz olduğunu düşünürsek Pacers’ın ilgisini çekecek iki değer bulunuyor; Kyrie Irvıng ve Kevin Love. ESPN’in kaynağının söylediğine göre George, Cleveland’da uzun süre kalacağına dair bir söz vermediği sürece Cavaliers’ın bu iki oyuncusundan herhangi biri için vazgeçmesi zor gözüküyor.

LeBron James’in ise Miami Heat yıllarındaki düellolarından beri Paul Georgu’u takdir ettiği biliyor. LeBron, geçtiğimiz nisan ayında iki uzatmaya giden ve 135-130 Cavaliers’ın kazandığı maç sonrası(George 43, LeBron 41 sayı) Instagram hesabından ona saygı duyduğunu ve sevdiğini belirten bir paylaşımda bulunmuştu.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir