NBA Günlükleri

Phil Jackson:”Büyük hayal kırıklığı yaşadım.”

4 senedir New York Knicks’te başkanlık görevini üstlenen Phil Jackson ve kulüp sahibi Jim Dolan’dan, beklenen ayrılıktan sonra ilk açıklamalar geldi. İki taraftan da yapılan açıklamalarda, toplantıda ayrılığın ortak ve doğru karar olduğu kararı çıktığını belirtildi.

Takım sahibi Jim Dolan konu ile ilgili:” İyice düşünüp, dikkatlice değerlendirdikten sonra karşılıklı olarak yollarımızı ayırma kararı aldık. Phil Jackson, Nba tarihinin en başarılı ve en ünlü bireylerinden birisi. Onun basketbol oyununa  mirası eşsiz. Ona hayatında başarılar diliyor ve hem oyuncu olarak hemde yetkili olarak bu kulübe kattıkları için teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Kulübün geleceği hakkında da konuşan Dolan:” Takımın liderlik anlamında nasıl ilerleyeceğimizi düşündüğümüz süre içerisinde ben takımsal operasyonlara karışmayacağım. Steve Mills takım genel menajeri olarak günlük işleri yürütecek. Oak View Group’ta ortağımız olan ve daha önce Los Angeles ve Toronto’da takım yönetimi hakkında büyük deneyimler kazanmış olan Tim Leiweke bu süreç içerisinde Steve’e destekte bulunacak.” dedi.

4 senelik Knicks kariyeri son bulan Phil Jackson ise açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Kalbimde her zaman New York Knicks’in ayrı bir yeri var. Bu takım ve bu şehir NBA kariyerime başlamamı sağladı. Onlara bunun için her zaman minnettarım. Buraya dönmemi sağlayan fırsatı bana verdiği için Bay Dolan’a teşekkür borçluyum. Garden’a tekrar bir şampiyonluk getirmeyi umuyordum tabii ki. Kazanmaya değer veren biri olarak bunu başaramadığımız için büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. New York taraftarı daha azını hakketmiyor. Bugün ve her zaman onlara ve Knicks organizasyonuna şans diliyorum.”

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir