NBA Günlükleri

Serge Ibaka’nın yaşı tartışma konusu oluyor

Jordan Brener ile Zach Lowe arasında gerçekleşen The Full 48 podcast programında gündeme gelen konulardan birisi 1 Temmuz ile birlikte serbest oyuncu pazarının değerli parçalarından Serge Ibaka oldu. İki ünlü spor yazarının arasında geçen konuşmanın bir bölümü ise şöyle:

Jordan Brenner: ”Ibaka çemberi savunabilen ve 3 sayı tehdidi oldukça fazla olan bir uzun. Bunu aynı anda gerçekleştirebilen NBA’de oldukça az oyuncu var ve bu özelliği Serge Ibaka’nın oldukça değerli bir oyuncu olmasına yol açıyor. Ancak birçoğumuzun umduğu ve beklediği gibi olmadı ve Serge Ibaka, Toronto Raptors’a beklenen katkıyı veremedi ve ayrıca resmi kayıtlarda görünen yaşından çok daha yaşlı olduğu söylentileri var.” (Editör notu: Milli basketbolcumuz Ersan İlyasova hakkında da altyapılarda ”küçültme” olarak oynadığı ve görünen yaşından 3 yaş daha büyük olduğu söylentileri var)

Zach Lowe: Her şeye rağmen lig kaynakları tarafından doğrulanmamış olsada ligin geneli Ibaka’nın görünen yaşından daha büyük olduğunu düşünüyor ancak biz bunları konuşmaktan rahatsızlık duyuyoruz. Bu söylenenler doğru ya da değil bilmiyorum ancak Serge Ibaka’nın alacağı kontratı ve maaşını etkilediği kesin.”NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir