NBA Günlükleri

Serinin 4.maçında çıkan teknik faul krizi ve Green’in açıklamaları

Cleveland Cavaliers rekorları altüst ederek NBA Final serisinin 4.maçını 137-116 kazanmayı başardı ve süpürülmekten kurtulmuş oldu. Karşılaşmanın yüksek tempolu olması ve zaman zaman da fiziksel mücadelenin, gerilimlerin öne çıkmasıyla genel olarak izleyenler için oldukça keyifli bir maç oldu. Fakat özellikle ikinci yarıda yapılan hakem hataları ise fazlasıyla göze battı.

Bu hatalardan en büyüğü ise Draymond Green’in aldığı teknik fauller oldu. İlk yarıda bir hava atışı pozisyonunda Green’in Iman Shumpert’a bulunduğu bir müdahale sonrasında Warriors koçu Steve Kerr’e bir teknik faul çalındı. Fakat bu teknik faul hakem ve masa tarafından çıkan bir anlaşmazlık sonucunda Steve Kerr yerine Draymond Green’e yazıldı ve bu şekilde duyuruldu. Hakemler ikinci yarına Draymond Green’e bir teknik faul daha çalana kadar bu durumu fark etmediler.

İkinci yarıda Green’e çıkan ikinci teknik faul(aslında bu Green’e çalınan ilk teknik oluyor) düdüğü sonrası herkes onun atılmasını beklerken Green oyunda kaldı ve hakemlerin bu durumu kaçırdığı ortaya çıktı. Sonuç olarak ilk yarıdaki teknik faul Kerr’e, ikinci yarıdaki teknik faul ise Green’e çalınmış oldu.

İşte o karışıklığın yaşandığı anlar ve teknik faul pozisyonları:

Maçın ardından Green, çalınan ilk teknik faulün kendisine çıkmadığını bildiğini söyledi.

“Onu ben almadım. Bana oynamaya devam etmemi söylediler. Onlara sordum ve bana oynamama devam etmemi söylediler. Aman tanrım. Onun, benim ikinci teknik faulü almış olduğumu düşünmesi çok çılgınca. Ve ben, bunun için mi teknik faul aldım?”

“Anlamadığım ama Steve Kerr’e çıkan ilk teknik faul sonrası Mike Callahan gelip John Goble’a teknik faulün kimin için olduğunu sordu ve o da ‘Kerr.’ dedi. Bu yüzden ilkinin bana çıkmadığını biliyordum fakat hala neden ikinci teknik faulü aldığımı anlamaya çalışıyorum.”

Green’e masanın faulü Steve Kerr’e değil de kendisine yazdıklarını fark edip etmediği soruldu.

“Hayır, dürüst olmak gerekirse Cleveland’daki kimseyi pek dikkate almıyorum. Etraftaki en zeki insanlara benzemiyorlar.”

 

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir