NBA Günlükleri

Stephen Curry: “Birlikte kalmamız her şey anlamına geliyor.”

Son 3 MVP ödülünün ikisini kazanan Stephen Curry bu yaz serbest kalıyor. Curry’nin Golden State Warriors ile 5 yıllık 205 milyon dolarlık bir sözleşme imzalaması bekleniyor.

Golden State Warriors için bu yaz cevaplanması gereken en önemli soru, bu inanılmaz çekirdeklerini koruyup koruyamayacakları. Bu durum için açıklamalarda bulunan Curry, birlikte kalmanın en önemli şey olduğunu söyledi.

“Birlikte kalmamız her şey anlamına geliyor. Burada inşa ettiğimiz şey gerçekten özel ve benzersiz. Bitmesini görmek istemeyeceğin bir şey. Sahip olduğumuz tüm parçalar şampiyonluk kazanmak ve her sene bu yarış için mücadele etmek için çok önemli. Yani bu bir iş. Her sene yapılması gereken kararlar vardır. Ve durumu olduğu gibi değerlendirmeniz gerekir.”

“Hiç kimsenin bu anlamda fedakârlık yapmak zorunda kalmasını istemezsiniz. Kimseyi bu yaklaşıma zorlamak istemezsiniz. Fakat günün sonunda ilerlerken, grup olarak bizim için en iyi olanı biliyoruz. Ve bu takımı bir arada tutmak için elimizden geleni yapacağız. Benim zihniyetim bu olacak, KD’nin zihniyeti de bu olacak.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir