NBA Günlükleri

Steve Ballmer:”Amacımız Los Angeles’ın bir numarası olmaktan daha büyük”

NBA’in en önemli değerlerinden birisi kesinlikle düşman diyebileceğimiz takımlar arasındaki rekabet. Bazı takımlar için bu rekabet sık sık karşılaşmalarından, bazıları için başarılı kulüp tarihlerinden ve bazıları içinde aynı şehrin veya eyaletin takımı olmaktan dolayı süre gelen bir rekabet ortamı oluşmaktadır. Son yılların en bilinen örneklerinden biri hiç kuşkusuz Los Angeles şehrinin takımları olan Clippers ve Lakers rekabetidir. Son birkaç yılda Clippers’ın istikrarlı çıkışı ve Lakers’ın efsanevi yıllarına çok uzak bir görüntü çizmesi rekabeti kızıştırmış durumda.

Bu rekabeti körükleyen isimlerden biri de Clippers takım sahibi Steve Ballmer. Donald Sterling’in ırkçı açıklamalarından sonra baskılara dayanamayıp kulübü Microsoft’un eski CEO’su olan başarılı iş adamı Steve Ballmer’a satmasından sonra Ballmer, hem saha kenarında hareketleri ile hem de açıklamaları ile sık sık gündeme gelmekte. Geçtiğimiz sene Lakers ile ortak kullandıkları Staples Center’da playofflar boyunca Lakers’ın soyunma odasını kendine oda olarak kullanan Ballmer, son olarak da Lakers-Clippers rekabeti hakkında yorumları ile gündeme geldi.

Clippers’ın sahibi başarılı iş adamı Ballmer, kulüp olarak hedeflerinin Lakers’ı geçip şehrin bir numaralı takımı olmaktan çok daha fazlası olduğunu açıkladı. Ballmer Business Insider’a yaptığı açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Bizim ana hedefimiz bir takımı yenmek değil, diğer 29 takımın hepsini yenmek. Eğer siz bana Los Angeles’ın birinci takımısınız ancak ligde 28. sıradasınız deseniz, kahretsin derim. Yani Lakers’ı yenmenin en iyi yolu ligde bir numaralı takım olmak ve bu bizim amaçladığımız şey. Lakers’ın k.çını son bir kaç yıldır tekmeliyoruz zaten. Ancak şunla yüzleşmeliyiz ki Lakers’ın sahip olduğu gibi hala bir şampiyonluğumuz yok. Ancak spor dünyasında bu sezon ne yaptığın önemlidir. Bizde bu sezon neler yaptığımızı kontrol edip; bir sonraki maça odaklanıyoruz. Şu an yaptığımız şeyden gurur duyuyorum. Ah evet bir şampiyonluğumuz yok ama iyi işler başarıyoruz.”

Los Angeles Clippers maçlarının saha kenarında yaptığı sempatik hareketlerle eğlenceli yüzlerinden biri olan Steve Ballmer’ın önümüzdeki günlerde Lakers cephesinden ve taraftarlarından bu açıklamaları için bir tepki çekip çekmeyeceği ise merakla bekleniyor.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir