NBA Günlükleri

Warriors, Beyaz Saray şampiyonluk ziyaretini es geçme kararı aldı

Bildiğimiz üzere NBA’de 1980’den beri şampiyon olan takım kutlama ve tebrik için Beyaz Saray ziyareti yapıyorlar, bu yılın şampiyonu Golden State ise Donald Trump yüzünden bu yıl Beyaz Saray ziyaretini es geçme kararı aldı.

Beyaz Saray’da şimdilik Warriors’a bir ziyaret daveti göndermedi ve bu konuda Pazartesi günü Golden State şampiyon olana kadar konuşulmamıştı.

The Undefeated vb. kaynaklardan alınan bilgilere göre ise oyuncular ve Warriors koçu Steve Kerr’in ortak kararı ile Beyaz Saray’dan olurda davet gelirse kibarca reddedilme kararı alındı.

Warriors kaptanı Stephen Curry’de “Birkaç ay önce bana şampiyonluk kazandığımızda Beyaz Saray ile ilgili ne yapacaksın sorusu gelmişti bende tabikide gitmem demiştim. O soruyu bugün gibi hatırlıyorum ve kararımda bir değişiklik olmadı, takımca da gitmeme kararı aldık, davet gelirse ret mektubu atacağız.” açıklamalarında bulundu.

Final MVP’si Kevin Durant’e de bu soru sorulduğunda gidip gitmemek ile ilgili cevabını belirtmeyi reddetti ama büyük ihtimal gitmeyeceği yönünde söylentiler yayıldı.

Durant “Sadece eğlenmeye ve şampiyonluk yürüyüş ve kutlamalarından zevk almaya bakıyorum, o gün geldiğinde ise takım ne yaparsa bende onu yaparım.” açıklamalarında bulundu.

“Bu konuyla ilgili cevabımı kendime saklamak istiyorum. Bu konuyla ilgili benim cevabımın bir önemi yok.” dedi ve sözlerine son verdi Final MVP’si.

Warriors sahiplerinden Joe Lacop, salı günü ESPN’deki konuşmasında, “Bu soruyu daha şimdiden aldığıma inanamıyorum, dürüst olmak gerekirse bu konu her zaman bizi endişelendiren şey olmuştu.” açıklamalarında bulundu.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir