NBA Günlükleri

‘Warriors ‘Süper Takım’ Değil

NBA gündeminde ‘süper takım’ tartışmasıdır gidiyor. Son 3 NBA finalini Cleveland ve Golden State’in oynamasının ardından, geri kalan takımların, bu 2 takımı asla yakalayamayacağı konuşuluyor. En fazla ‘Süper Takım’ yakıştırması yapılan takım ise Golden State Warriors.

Bir önceki sezonu 73 galibiyet alarak, Bulls’a ait 72 galibiyet rekorunu tarihe gömen Warriors, sene başında da Kevin Durant’i kadrosuna katmıştı. Playofflarda sadece 1 kez yenilen Warriors’a bu yakıştırmanın yapılması da tuhaf karşılanmamalı.

Fakat Kevin Durant bu yakıştırmayı kabul etmiyor. Kadro hakkında tek tek yorum yapan Durant ‘Her şeyden önce, madem herkes Steph’i istiyordu, neden draftta 1.sırada seçilmedi? Kimse Curry’nin bu kadar iyi olacağını düşünmüyordu. Klay Thompson’un, lig içinde iyi bir şutör olabileceği konuşuluyordu. Peki ya Draymond? Onu kimse istemedi. NBA’de oynayamayacağı bile söylendi. Shaun Livingston’ın çok ciddi diz problemleri vardı. Andre Iguodala birkaç kez takas oldu. Bu oyuncular bir araya gelince mi ‘süper takım’ oluyor? Hayır. Çok çalışarak bu seviyeye geldik. Ve koç, bizden maximum seviyede faydalanmaya çalışıyor’ şeklinde konuştu.

Durant bazı konularda haklı olabilir. Daha önce ‘süper takım’ yakıştırması yapılan takımlara bir bakalım.

2008 Boston Celtics, Paul Pierce’ın yanına Ray Allen ve Kevin Garnett’i almıştı. 2 şampiyonluk kazanan Miami Heat ise Dwyane Wade’in yanına LeBron James ve Chris Bosh’u takas etmişti. Warriors’ta ise takımın yıldız 3 ismi drafttan alındı. Sadece Kevin Durant, serbest oyuncu konumunda iken transfer edildi.

Sonuç olarak, Golden State Warriors ‘süper takım’ olabilir. Fakat oluşturulma şekli bakımından daha önceki takımlardan farklı olduğu da kesin.

Kaynak: cbssports.com

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir